Menu
TOPZINE.cz
Apetit

AnimeSHOW v Bratislavě podruhé

Martin Peška

Martin Peška

6. 3. 2009

Mezinárodní festival anime, komiksu a japonské kultury zažije ve dnech 13. a 14. března v hlavním městě Slovenska svůj druhý ročník.  Akce pod záštitou Japonského veľvyslanectva se letos rozšíří na dva dny a pojme i sekci o sci-fi a fantasy.

„Minulý ročník festivalu AnimeSHOW 2008, v priebehu 1 dňa, navštívilo neuveriteľných 1189 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival predĺžiť na 2 dni a pridať obľúbený program v novej sekcii scifi a fantasy,“ uvedl hlavní koordinátor akce Róbert Žittňan.

Pořadatelé pro svůj festival zajistili projekci zajímavých filmů jako jsou Stmívání (Súmrak), Star Wars: Válka klonů (Star War: Clone Wars), Den, kdy se zastavila Země (Deň, keď sa zastavila Zem);  Underworld 3: Vzpoura Lycanů (Underworld 3: Vzbura Lykanov) a dalších. Japonská kultura se na AnimeSHOW představí především přednáškami o skládání origami, zvycích, bojových uměních, jídle nebo kimonech.

„Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategórií FanArt. Ďalej bude prebiehať súťaž zvaná Cosplay , kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Singstar-Karaoke či  tanečníka v tanečnej súťaži Dance Dance Revolution,“ dodal k doprovodnému programu Žittňan.

Celá akce proběhne stejně jako první ročník GAME EXPA v od 14:00 v pátek 13. března do půlnoci 14. března v prostorách DK Dúbravka v Saratovskej ulici 2/A v Bratislavě. Vstupné vyjde na pátek stojí 5 a na sobotu 6 Euro. V případě účasti po oba dva dny vstupné stojí 6,5 Eura. Další informace o festivalu jsou na animeshow.sk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AnimeSHOW v Bratislavě podruhé