Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Animé nejsou z Japonska

Martin Peška

Martin Peška

1. 3. 2009

Anime, to je označení pro animované filmy nebo seriály, které povětšinou pochází z Japonska. Animé je však brněnská skupina, které letos oslavuje své desáté narozeniny. Přesto se jí nedostává zasloužená pozornost. Proč? Protože je příliš alternativní?

Jejich hudba bývá někdy škatulkována do krabičky emo, což je v naší republice docela oblíbený žánr – především u náctiletých. Hudební publicisté v České republice ale patří pravděpodobně mezi pány postaršího věku a nějaké vzrušení v podobě něčeho nového, trochu alternativnějšího, co má přízeň mladého publika, to je pro ně tabu.

Animé v čele s frontmanem, kytaristou a zpěvákem Jiřím Kučerovským vznikli v roce 1999. Od té doby si prošli přirozeným vývojem, do nějž patří i odchod kytaristy, a tím pádem snížení počtu členů v kapele na tři. Rok po svém založení nahráli své první demo s názvem Direct Sunlight a v roce 2003 debutové album Sky Above The Wires, za které byli tehdy překvapivě nominováni v kategorii Hard and Heavy v hudebních cenách Anděl.

Chytlavost a energie, která je typická pro tvorbu kapely neopustila Jiřího Kučerovského, baskytaritu Tomáše Otevřela s novým bubeníkem Lukášem Pavlíkem ani na druhé desce Cuts.

Bubeníka Animé vyměnili ještě jednou v roce 2007, ale Zbyněk Raušer se osvědčil. Důkazem je i třetí eponymní album, které brněnská partička plánovala už od přelomu roku 2006 a 2007. Vydáno bylo 13. ledna a pár dní na to bylo pokřtěno v Metro Music Club.

V minulosti Animé našli ve své hudbě společné rysy například se Sunshine, se kterými vyjeli na turné. Kdo bude jejich partnerem v budoucnu je zatím ve hvězdách…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Animé nejsou z Japonska