Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

AniFest se přesouvá z jihu na severozápad – dosavadní Třeboň nahradí Teplice

Anifest-1Po osmi letech končí tradice festivalu animovaného filmu v Třeboni. Mezinárodní úspěšný festival AniFest se přesouvá z jihočeských lázní do lázní severočeských. Diváci se proto ve dnech 18. – 23. května 2010 mohou těšit na nové prostředí a možnosti.

Anifest 2010

Anifest 2010

Ačkoli program i plakáty hlásaly ještě donedávna něco jiného, devátý ročník festivalu animovaného filmu – AniFest – proběhne v Teplicích. Předchozích osm ročníků se konalo v jihočeské Třeboni s tím, že vloni proběhl festival částečně tam a částečně právě v Teplicích. Rozdělení programu se ale neosvědčilo a letos měl být celý program opět přesunut do Třeboně. Změna proběhla až na poslední chvíli, protože v Jihočeském lázeňském městě se údajně nepodařilo vyjednat oboustranně výhodné podmínky. Oproti tomu Teplice prý podle organizátorů poskytují AniFestu vhodné zázemí a umožňují tak připravit kvalitní a divácky atraktivní festival.

Třeboň může jen litovat, že propásla takovou organizační příležitost. Letošní ročník totiž vypadá tradičně velmi zajímavě a nabitý program slibuje opět o trochu lepší zážitky, než ten loňský. Celý týden animovaného filmu bude zaštiťovat sté výročí narozenin legendárního režiséra Karla Zemana (víc o něm v našem starším článku). Jeho dcera (také tvůrkyně animovaných filmů a ilustrátorka) Ludmila Zemanová je čestnou prezidentkou celého festivalu.

Konkrétní program se dozvíme v nejbližších dnech, ovšem už předem se můžeme těšit nejméně na 400 animovaných snímků, z toho některé budou nově i v 3D. Snímky budou rozděleny do deseti soutěžních kategorií, které poběží paralelně s doprovodným programem, v jehož rámci se diváci mohou těšit mimo jiné i na celovečerní filmy, které bodovaly i u Oskarové Akademie.

V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou opět připravit na workshopy seznamující laiky s technikami vzniku animovaného a trikového filmu (ProfiForum), anebo se vznikem reklamy (ReklamaSHOW). Pro děti jsou připraveny Školičky animace nebo večery s hrdiny Večerníčků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AniFest se přesouvá z jihu na severozápad – dosavadní Třeboň nahradí Teplice