Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Angličtí Radiohead hlásí návrat. Těšte se na konci léta, vzkázali fanouškům

Standa Kafka

Standa Kafka

16. 2. 2013

FOTO: RadioheadUž deváté společné album se chystají nahrávat rockeři z anglického Oxfordshire. V jednom pořadu britské hudební stanice BBC 6 Music to prohlásil basák Colin Greenwood.

FOTO: Radiohead

Radiohead vydávají další album. Zdroj: oficiální myspace

„Teď si dáváme na chvíli pauzu, každý člen si dodělává nějaké vlastní projekty a plán je takový, že se koncem léta zase dáme dohromady,“ oznámil baskytarista.

Loni Radiohead odjeli turné po Britských ostrovech, poslední desku vydali před dvěma lety. King of Limbs už sice nebylo ke stažení úplně zdarma jako předchozí In Rainbows, za které mohli fanoušci zaplatit, kolik chtěli (ale také nemuseli dát vůbec nic), i tak se ale vyšplhalo na třetí příčku americké hitparády US Billboard 200.

In Rainbows, které bylo opravdu povedené, dosáhlo vrcholu hitparád v Británii, USA, Francii, nebo v Kanadě. Uvidíme, kam to dotáhne nové album, na které se zřejmě budeme moci těšit někdy na začátku příštího roku.

Frontman Radiohead Thom Yorke momentálně pracuje na debutovém albu svého vedlejšího projektu Atoms for Peace, ve kterém je s ním třeba Flea z Red Hot Chilli Peppers, Nigel Godrich, dlouhodobý producent Radiohead, Joey Waronker- bubeník z R.E.M. a k nim ještě perkusista Mauro Refosco. Jejich společné album ponese název Amok a mělo by vyjít už za necelé dva týdny, 25. února 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angličtí Radiohead hlásí návrat. Těšte se na konci léta, vzkázali fanouškům