×
TOPZINE.cz

Anglická královská svatba Čechy neláká

Několik českých cestovní kanceláří sice připravilo zájezdy na britskou svatbu, zájem však není velký. Češi se o královský pár zajímají, ale nechtějí investovat peníze speciálně na tuto akci.

FOTO: Velká Británie
Velká Británie, Koláž: Marián Luha

Zájezdy autobusem stojí v průměru od 5 490 korun včetně 2x ubytování v hotelu se snídaní. Nízký zájem Čechů může být způsoben tím, že žádná letecká společnost létající mezi Velkou Británií a Českou republikou nepřipravila žádnou cenově zvýhodněnou akci a navíc, během svatby není možné v Londýně sehnat ani cenově výhodné ubytování, jelikož ceny ubytování v Londýně jsou i normálně během roku vysoké.

Londýnské hotely mají totiž celoroční vytíženost v průměru kolem 85 %, což je skutečně hodně a není tedy důvod za této situace jakkoliv zlevňovat.

Z aktuálního průzkumu ACČKA vyplývá, že Češi se sice o anglickou královskou rodinu zajímají, nicméně nejsou ochotní investovat peníze speciálně za tímto účelem. Předpokládá se tedy, že speciálně na svatbu zamíří do Londýna včetně zájezdů s cestovními kancelářemi několik stovek Čechů (nepočítaje Čechy, kteří tam žijí a pracují).

Velká Británie je z celoročního hlediska osmou nejpopulárnější českou destinací, ročně ji navštíví 145 tis. českých turistů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Anglická královská svatba Čechy neláká

  1. Mne by tak lakalo kdybych mohla ja sama mit svatbu treba v takove italii nebo nekde takhle :-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..