×
TOPZINE.cz

Anglická královská svatba Čechy neláká

Několik českých cestovní kanceláří sice připravilo zájezdy na britskou svatbu, zájem však není velký. Češi se o královský pár zajímají, ale nechtějí investovat peníze speciálně na tuto akci.

FOTO: Velká Británie
Velká Británie, Koláž: Marián Luha

Zájezdy autobusem stojí v průměru od 5 490 korun včetně 2x ubytování v hotelu se snídaní. Nízký zájem Čechů může být způsoben tím, že žádná letecká společnost létající mezi Velkou Británií a Českou republikou nepřipravila žádnou cenově zvýhodněnou akci a navíc, během svatby není možné v Londýně sehnat ani cenově výhodné ubytování, jelikož ceny ubytování v Londýně jsou i normálně během roku vysoké.

Londýnské hotely mají totiž celoroční vytíženost v průměru kolem 85 %, což je skutečně hodně a není tedy důvod za této situace jakkoliv zlevňovat.

Z aktuálního průzkumu ACČKA vyplývá, že Češi se sice o anglickou královskou rodinu zajímají, nicméně nejsou ochotní investovat peníze speciálně za tímto účelem. Předpokládá se tedy, že speciálně na svatbu zamíří do Londýna včetně zájezdů s cestovními kancelářemi několik stovek Čechů (nepočítaje Čechy, kteří tam žijí a pracují).

Velká Británie je z celoročního hlediska osmou nejpopulárnější českou destinací, ročně ji navštíví 145 tis. českých turistů.1 Komentář Anglická královská svatba Čechy neláká

  1. Mne by tak lakalo kdybych mohla ja sama mit svatbu treba v takove italii nebo nekde takhle :-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..