Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Anglická folk rocková skupina Mumford & Sons připravuje nové album

Redakce

Redakce

12. 4. 2011

FOTO: Mumford & SonsTato londýnská  folková čtveřice sklízí v poslední době jeden úspěch za druhým. Nedávno získala Brit Award za nejlepší britské album a vysloužila si nominaci na hudební cenu Grammy. Nyní vyráží na turné po Spojených státech a chystá svou druhou desku, jež by měla vyjít ještě letos.

FOTO: Mumford & Sons

Anglická folk rocková skupina Mumford & Sons připravuje nové album, Zdroj: mumfordandsons.com

Od vydání jejich debutového alba Sign No More uběhl už více než rok. Nicméně většina lidí tuto anglickou folk rockovou skupinu zaregistrovala teprve při předávání hudebních cen Grammy. Jestliže patříte k těm, kdo o Mumford & Sons nikdy předtím v jiné souvislosti neslyšeli, pak je ten správný čas seznámit se s nimi trochu blíže.

Pod názvem Mumford & Sons vystupují čtyři mladí Britové, pocházející ze západní části Londýna – Marcus, Ben, Winston a Ted. Ještě před dvěma lety byli pouze partou kamarádů, kteří se scházeli v londýnských klubech a kavárnách a hráli na nejrůznější nástroje, jako je banjo či mandolína.

Postupně si začali uvědomovat, že fungují jako skutečná kapela, a vrhli se na první společné písničky. Tak vznikly například skladby Awake My Soul nebo White Blank Page. Opustili londýnská pódia a začali koncertovat po celé Británii, včetně Skotska. Následovalo natočení první desky, na níž spolupracovali s producentem Markusem Dravsem, který v minulosti točil například s Björk nebo s The Maccabees.

Hned debutem se kapela trefila do černého

Jejich debutové a zatím jediné album Sign No More vyšlo v říjnu 2009 a vzápětí zaznamenalo nevídaný úspěch nejen na britské, ale i americké půdě. Po Coldplay a jejich desce Viva La Viva se Mumford & Sons stali další britskou skupinou, jíž se podařilo na obou stranách Atlantiku prodat více než milion kopií.

Skupina v současnosti pracuje na svém druhém albu, do jehož procesu by ráda zapojila i své fanoušky, jak uvedla v nedávném rozhovoru. Zda se bude jednat o live album, klip nebo jiný související projekt, zatím neprozradila. Nyní ji také čeká velké turné po Spojených státech, na které si speciálně zamluvila historický vlak s patnácti vagóny. Ten poslouží  nejen jako dopravní prostředek, ale také jako pojízdné nahrávací studio. V rámci The Railroad Revival Tour vystoupí v Kalifornii, Texasu a Louisianě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Anglická folk rocková skupina Mumford & Sons připravuje nové album