Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Angelina Jolie v Bosně natáčí scény pro první film, který bude režírovat

Veronika Jílková

Veronika Jílková

19. 11. 2010

Tedy, ona přímo nenatáčí… V Bosně ve středu vznikly nové záběry do nového filmu herečky Angeliny Jolie – tentokrát se totiž posadila do režisérského křesla. K natáčení se Angelina ovšem nedostavila a nechala práci na jednom ze svých pomocných režisérů.

Angelina Jolie ve snímku Salt, Zdroj: distributor filmu

Podle deníku Dnevni Avaz chce filmový štáb v Sarajevu natočit jen několik panoramatických sekvencí a několik scén ve městě Vareš v centru Bosny. Herečka Angelina Jolie původně chtěla točit v Bosně deset dní, ale její štáb se to nyní snaží zkrátit na dny tři až čtyři. Natáčení by tedy mělo skončit už v neděli. Větší část filmu bude natáčená v Maďarsku. Sama Angelina navštíví Bosnu jen krátce.

Její bosenský pomocný režisér Edin Sarkić v tamním rozhlase sdělil, že v Bosně se bude natáčet jen na pěti místech – původně jich ale bylo plánováno sedmnáct. Natáčení začalo už v říjnu, a to v maďarské Budapešti.

Děj milostného dramatu United Love Story se odehrává během bosenské války v první polovině 90. let. Vypráví o vztahu Bosňačky a Srba. Avšak v Bosně se proti snímku zvedla vlna odporu. Vyvolaly ho především nepodložené dohady, hlavní hrdinka bude znásilněna právě mužem, do kterého se pak zamiluje. Během těchto bojů byly totiž znásilněny tisíce Bosňaček. Angelina se posléze setkala se Sdružením žen znásilněných za války, aby se nedorozumění vysvětlilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie v Bosně natáčí scény pro první film, který bude režírovat