Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Angelina Jolie se představuje v nové roli! Bude z ní ženský Tom Cruise ála Mission Impossible?

Nela Christovová

Nela Christovová

4. 4. 2010

Američtí filmaři si vědí rady v každé situaci. Když jim Tom Cruise odřekl roli v připravovaném snímku Salt kvůli jisté podobnosti s Mission Impossible, změnili autoři pohlaví hlavního hrdiny a na místo teď už agentky CIA obsadili Angelinu Jolie. Jak filmový přerod dopadl, se dozvíte zde.

Angelina Jolie ve snímku Salt, zdroj: distributor filmu

Angelina Jolie ve snímku Salt, zdroj: distributor filmu

„Několik měsíců jsme se snažili různě zamotat a pozměnit příběh, abychom odlišili Edwina Salta od Ethana Hunta. Ale on (Tom Cruise, pozn. red.) měl tak trochu pravdu,“ přiznal režisér Phillip Noyce. A proto se odhodlal k radikálnímu kroku a z tajného agenta udělal agentku, což však přineslo i další změny ve scénáři.

Tom Cruise má vždycky pravdu

Ve snímku Salt hraje Angelina Jolie (její profil zde) agentku CIA Evelyn Saltovou, obviněnou ze špionáže pro ruskou rozvědku. Kromě toho má jako údajná dvojitá agentka za úkol zabít amerického prezidenta. A tak Saltové nezbývá nic jiného, než utéct před svými nadřízenými a na vlastní pěst se pokusit zjistit, kdo je pravým zrádcem.

Salt, zdroj: distributor filmu

Salt (Angelina Jolie) Zdroj: distributor filmu

Liev Schreiber, herec nejčastěji obsazovaný do záporných rolí, si tentokrát vyzkouší, jaké to je být na té správné straně, když jako kolega z oddělení podá uprchlé agentce pomocnou ruku při hledání druhé Evelyn Saltové. Dále se ve filmu se objeví Chiwetel Ejiofor, známý z katastrofického snímku 2012.

Česká premiéra snímku Salt se bude konat 12. srpna. V současnosti je k dispozici první trailer z filmu, druhý má vyjít ještě tento týden.

The YouTube ID of aedSSKQBQgc&hl=cs_CZ&fs=1&“></param><param name=“allowFullScreen“ value=“true“></param><param name=“allowscriptaccess“ value=“always“></param><embed src=“http://www.youtube.com/v/aedSSKQBQgc&hl=cs_CZ&fs=1&“ type=“application/x-shockwave-flash“ allowscriptaccess=“always“ allowfullscreen=“true“ width=“640″ height=“385″></embed></object><span><span style="font-family: Verdana;"> is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie se představuje v nové roli! Bude z ní ženský Tom Cruise ála Mission Impossible?