Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Angelina Jolie Opery vystoupí v Praze

Redakce

Redakce

11. 1. 2010

Operní pěvkyně Nino Machaidze, které je přezdíváno Angelina Jolie Opery, díky své podobnosti se americkou herečkou, vystoupí  12. ledna v Praze.

Zpěvačka pochází z Gruzie, a proto neměla své začátky jednoduché. „V Gruzii je mnoho obrovských talentů, kterým se nikdy nepodařilo z naší země vycestovat, čímž přišli o možnost pokusit se o mezinárodní kariéru,“ tvrdí Nino Machaidze, která oproti nim měla velké štěstí.

Její talent u ní objevila její maminka, která se stala její velkou oporou nejen na jevišti. V roce 2003 bohužel matka zemřela, ale mladá nadějná pěvkyně nesla svůj prapor stále výš. Vystupovala na prestižní scéně La Scaly ve Straussově Ariadne auf Naxos, dále se zúčastnila role Marie v Donizettiho Dceři pluku, nebo Lauretty v Pucciniho opeře Gianni Schicchi. Vrcholným vystoupením bylo zastoupení Julie v Gounodově opeře po boku Romea v podání mexického Rolanda Villazóna. Nino Machaidze čekají mnohá vystoupení, její diář je zaplněn až po sezónu 2014/2015. Navštíví i Prahu, kde Nino Machaidze vystoupí 12. ledna 2010 ve Smetanově síni Obecního domu.

V Praze vystoupí Nino Machaidze spolu se svým kolegou z La Scaly – italským Guido Loconsolem v programu složeném z populárních operních árií a písní za doprovodu Pražské komorní filharmonie.

Vstupenky jsou k dostání v distribuční síti Ticketpro a v Informačním centru Obecního domu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie Opery vystoupí v Praze