Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Angelina Jolie natočí film o válečném hrdinovi. Scénář píší Coenové

Redakce

Redakce

9. 3. 2013

I ve svém druhém režijním pokusu se Angelina Jolie rozhodla věnovat pozornost válečnému tématu. K příběhu chlapce bojujícího o svůj život za druhé světové války jí scénář napíší bratři Coenové.

No nevypadá Angelina Jolie jako čarodějnice? Zdroj: distributor filmu

Angelina Jolie se chystá opět na režisérskou stoličku. Zdroj: distributor filmu

Angelina Jolie si svůj režijní debut odbyla v roce 2011 ne příliš úspěšným snímkem V zemi krve a medu, pojednávajícím o osudu milenců během bosenského konfliktu. Jako předlohu pro svůj druhý film si vybrala knihu od Laury Hillenbrand Unbroken, která vypráví příběh Louise Zamperiniho.

Mladý americký atlet, který skončil osmý v běhu na pět kilometrů na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, sloužil během války u amerického letectva. Jeho stroj se zřítil nad Tichým oceánem. Čtyřicet sedm dní bojoval o svůj život bez jídla a pití na moři, než dosáhl pobřeží. Tam byl zajat japonskou armádou a další dva roky držen v zajetí a mučen.

„Když jsem knihu dočetla, byla jsem hluboce pohnuta Louisovým hrdinským příběhem a okamžitě jsem začala bojovat o možnost tento film natočit. Je to skutečný hrdina a muž plný lidskosti, odvahy a víry. Je mi velkou ctí, že mohu vyprávět jeho inspirativní příběh,“ shrnula Jolie důvody, které jí vedly k výběru právě tohoto příběhu jako svého dalšího režijního počinu.

Práva na film zakoupilo v roce 2011 studio Universal. Původně se měl režie ujmout Francis Lawrence známý zejména díky snímkům Constantine a Já, legenda. Spolu s ním na projektu pracoval scenárista William Nicholson (První rytíř, Gladiátor, Královna Alžběta: Zlatý věk).

Na jeho práci nově naváže slavné bratrské duo Joel a Ethan Coenovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Angelina Jolie natočí film o válečném hrdinovi. Scénář píší Coenové