Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Aneta Langerová už dávno není hvězdička ze Superstar. Projděte si její videoklipy

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

10. 11. 2010

Před více než šesti lety se stala první českou Superstar. Vítězstvím se jí otevřely brány do hudebního showbyznysu; vydala několik desek, získala řadu hudebních ocenění a vystoupila na mnoha koncertech. Aneta Langerová rozhodně svou životní příležitost nezahodila.

Aneta Langerová, Zdroj: archiv Topzine.cz

První řadu soutěže Česko hledá Superstar, vysílanou v roce 2004, vyhrála s převahou Aneta Langerová. Tato rodačka z Říčan porazila ve finálovém kole svou soupeřku Šárku Vaňkovou, když získala 79 % všech hlasů. Jednou z nejslavnějších písní, kterou se Aneta v soutěži prezentovala, byla píseň Thank You od její oblíbené zpěvačky Alanis Morissette, se kterou se také pár měsíců po soutěži osobně setkala.

Několik týdnů po soutěži Aneta vydala své debutové album Spousta andělů, za které získala několik ocenění. Krom ceny za nejprodávanější album roku 2004 také ocenění videoklipu roku, a to za video k písní Hříšná těla, křídla motýlí.

V roce 2004 vyhrála také v anketě Český slavík kategorii Objev roku, domů si odnesla i tituly Zpěvačka a Objev roku v anketě Anděl 2004. V rádiích bodovala například s hitem Srdcotepec. I v následujícím roce pobrala Aneta spoustu cen. Krom zpěvačky roku v několika hudebních anketách, mimo jiné také v Českém slavíkovi, získala ocenění Videoklip roku pro další svůj hit s názvem Voda živá.

Květen roku 2007 je měsícem, kdy vydala Aneta své druhé album Dotyk. Ač tato deska nedosáhla takového počtu prodaných kusů jako první zpěvaččin počin, přesto se stala nejprodávanější deskou. U posluchačů zabodovala například s písní Malá mořská víla.

Zatím poslední desku vydala Aneta Langerová v roce 2009. Album Jsem vyšlo u vykladatelství Sony Music a hudebními kritiky bylo přijato velmi dobře. Objeviloa se na něm i píseň Vzpomínka.

Na kontě má Aneta také několik duetů. Jedním ze zpěváků, se kterými si Aneta zazpívala, je i Tomáš Klus. Jejich hit Navěky si můžete poslechnout i vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Aneta Langerová už dávno není hvězdička ze Superstar. Projděte si její videoklipy