Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Andělská tvář Kate Moss, kokain a modeling

Redakce

Redakce

21. 7. 2010

FOTO: Kate Moss vyfotografovaná Albertem WatsonemKdyž na počátku 90. let vstoupila do světa modelingu, nebyl o ni valný zájem. Vedle tehdejších supermodelek vypadala příliš malá a hubená. Brzy však přišel zlom a o její vzhled nalezence začal být nebývalý zájem. Objevila se na více než 300 obálkách magazínů, chodila s herci i zpěváky, prožila kokainové skandály a dodnes je nejlépe placenou modelkou světa.

FOTO: Kate Moss vyfotografovaná Albertem Watsonem

Kate Moss vyfotografovaná Albertem Watsonem, foto: Albert Watson

Výrazná tvář

Otec Katherine Ann Moss, která se narodila 16. ledna 1974, byl zaměstnancem cestovní kanceláře. Díky tomu celá rodina často cestovala a jeho dceři se jedna nevinná cesta z Baham stala svým způsobem osudnou. Na letišti JFK v New Yorku si tehdy čtrnáctileté Kate všimla v davu lidí Sarah Doukas, zakladatelka Storm Models Management.

Sama později prohlašovala, že tvář mladičké dívky vyčnívala nad všemi ostatními a i přesto, že svojí výškou 167 centimetrů nespadala do modelingových standardů, okamžitě ji oslovila. Sama tehdy netušila, jak výraznou osobnost do světa modelingu uvedla.

FOTO: První editorial Kate Moss pro časopis Face

The Face #22 July 1990 The Third Summer Of Love, Kate Moss. foto: Corinne Day

Módní ikona

Ačkoliv zpočátku neslavila výrazný úspěch, mezi hvězdy ji vystřelila kampaň pro Calvina Kleina. Brzy se seznámila s Johnnym Deppem, který se stal její osudovou a nešťastně končící láskou. Pár neustále pronásledovali fotografové a Kate začala být obdivována pro svůj neopakovatelný smysl pro módu. Dodnes platí, že jakýkoliv kousek oblečení Kate obleče, okamžitě se zvýší jeho prodej. Možná i přispěním neustálého pronásledování fotografů se vztah s Johnnym nakonec rozpadl.

Kate se bez něj zdála ztracená a několik let prožila na divokých večírcích a bez partnera, dokud nepotkala žurnalistu Jeffersona Hacka, kterému porodila dceru Lilu Grace 29. září 2002. Zdálo se, že její éra večírků je nastálo pryč.

FOTO: Johnny Depp a Kate Moss

Herec Johnny Depp a modelka Kate Moss

Kokainová Kate

Její vzhled byl již od začátku označován jako heroin chic, protože mnohým její vyhublá postava evokovala závislého na heroinu, což se nakonec i tak stalo, když Kate této droze propadla. Po rozpadu vztahu s otcem její dcery se dala dohromady s mladším zpěvákem Petem Dohertym. Tento charismatický muzikant vtáhl Kate zpět do světa nekončících večírků a drog.

Poté, co byla zachycena tajnou kamerou, jak šňupe kokain, s ní spousta zásadních společností rozvázala smlouvy a Kate se začala léčit. Po ukončení léčby byl její návrat na mola triumfální, stala se tváří nejvýznamnějších značek od Rimmelu přes Diora až po Burberry.

Foto: Kate Moss v editorialu Vogue

Kate Moss ve Vogue, květen 2009, zdroj: vogue.com

Současnost

Ačkoliv pro mnoho modelek je koncem kariéry věk kolem 25 let, Kate i ve svých 36 letech fotí pro nejvýznamnější magazíny. Zároveň začala spolupracovat s módními značkami, jako je Longchamp (pro které navrhuje kabelky) a Topshop (kde navrhuje oblečení), a vytvořila i vlastní značku parfémů. Kate Moss je tak i po dvaadvaceti letech neoddělitelnou součástí módního světa.

FOTO: Kate Moss předvádí vlastní návrhy pro značku Topshop

Kate Moss pro Topshop, zdroj: Topshop.co.uk

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Andělská tvář Kate Moss, kokain a modeling