Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Amy Winehouse zabila bulimie, ne drogy a alkohol, tvrdí její bratr

Pětinásobná držitelka Grammy, kterou celý život pronásledoval démon alkoholu a drog, podle svého bratra trpěla vážnou nemocí, která se jí nakonec stala osudnou. „Zemřela by nakonec tak jako tak, ale to, co ji doopravdy zabilo, byla bulimie,“ soudí její bratr Alex.

FOTO: Amy Winehouse

Amy Winehouse Zdroj: Universal Music

Podle Alexe zpěvaččin imunitní systém fatálně oslabila léta bulimie, což je nemoc, při které záchvaty přejídání střídá uměle vyvolávané zvracení. „Kdyby neměla poruchu příjmu potravy, byla by fyzicky silnější,“ prohlásil Winehouse.

Amy si vypěstovala bulimii v teenagerském věku, kdy s partou přátel společně pořádali přejídací orgie následované dávením. Kamarádi zpěvačky se z téhle nemoci dostali, Amy ale nedokázala přestat. „Všichni jsme věděli, že to dělá, ale nikdo ji nedokázal donutit s tím přestat,“ prozradil jeden z nich.

Nadace má pomoci mladým lidem

Po zpěvaččině smrti její rodina založila nadaci s jejím jménem zabývající se zneužíváním drog a alkoholu u mladistvých. Amy Winehouse Foundation provozuje Amyin bratr Alex spolu s Mitchem, jejich otcem. „Podporovali jsme také charitativní organizace zabývající se poruchami příjmu potravy, protože je až alarmující, že se v dnešní době o takovém tématu tak málo mluví. Chci se pokusit zvednout povědomí o bulimii. Je to opravdu smutné a málo diskutované téma,“ řekl Alex.

Odhaduje se, že 40 % pacientů s poruchami příjmu potravy jsou bulimici. Bulimie je spojena s vážnými zdravotními komplikacemi. Anorexie má jako psychická porucha nejvyšší úmrtnost. Výzkum zjistil, že 20 % nemocných anorexií zemře předčasně.

Zpěvačka s výjimečným hlasem nás opustila ve věku 27 let v červenci 2011. Podle vyšetřování byl v její krvi nalezen více než pětinásobek povoleného limitu alkoholu v krvi, tedy dost na to, aby jí v kómatu selhal dýchací systém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amy Winehouse zabila bulimie, ne drogy a alkohol, tvrdí její bratr