Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Amy Macdonald vydala A Courious Thing. Nakolik se jedná o životopis?

Redakce

Redakce

6. 5. 2010

Amy.MacdonaldNadějná irská zpěvačka Amy Macdonald před dvěma lety zaútočila na hitparády po celém světě singlem Mr.Rock & Roll a poté, ještě s větším úspěchem i čtvrtým singlem This Is The Life ze stejnojmené desky. Osobitý styl, zajímavě zbarvený alt a kytara v ruce zaručila mladé Amy slušný výhled na zajímavou budoucnost…

Foto: archiv Amy Macdonald

Amy Macdonald, Zdroj: archiv Amy Macdonald

Nebylo pochyb o tom, že neuslyšíme pop-rock s country nádechem, který Amy prezentovala již na první desce. Otázkou bylo, jestli se deska neposune zvukově trošku jinam a kapela nebude chtít trošku expirementovat. Výsledek je nakonec docela příjemný.

>>> Koupit CD od 275 korun zde <<<

A Curious Thing už své fanoušky asi neohromí tak jako This Is The Life, ale rozhodně ani neurazí, to rozhodně ne

Zvuk desky je více propracovanější a echo efekty působí celkem příjemně. Hlas Amy se čím dál více začíná podobat rodačce Dolores O´Riardon z Cranberries, ale stále je to ten zajímavě zabarvaný hlas, kterým Amy vyniká z davu dnešního hudebního mainstreamu.

Amy Macdonald na své posluchače působila jako odrostlejší školačka, která si ráda zazpívá se svojí kytarou, ale pilotní sing a videoklip nazvaný Don´t Tell Me That It´s Over potvrzuje, že tato slečna bude větší drsňačka než se zdálo. Nový look-up, více energie a vlastní tvorba, kde se Amy nebojí vykřičet do světa svoje smutky i radosti posouvá její hudbu stále dopředu. Kromě skvělé, již zmíněné titulní písni Don´t Tell Me That It´s Over jistě příjemně překvapí i druhá skladba nazvaná Spark.

Tato písnička vás možná nabije pozivní energií a budete si ji chtít ktepat nohou do rytmu, i když jí Amy napsala poté, co viděla dokument o dvouletém zavražděném chlapci J. Bulgerovi, kterého před sedmnácti lety zavražili dva desetiletý kluci. Takovýhlech kývaček do rytmu na desce najdete opravdu dost, byť se rozjedou později. Píseň What Happiness Means To Me je zase srdcovka věnována příteli Stevovi Lovellovi, profesionálnímu fotbalistovi z irského klubu F.C. Patrick Thistle.

Placka se nese v takové kývací náladě

Veselé písně, smutné písně, balady i vypalovačky s nádechem rock and rollu. Možná škoda jen, že Amy nezkusí více vyhrávek se svojí kytarou a nepokusí se o něco s kytarou elektrickou. Mohlo by to být zajímavé.

Deska se posunola zvukově i textově dále, ale pořád se drží v pomezí coutry-rocku, popu a lehké alternativy. Nic víc, nic míň. Jednoznačně kvůli příjemnému hlasu se dá CD poslouchat doma při relaxování, stejně tak v autě nebo se špuntama v metru.

Desku si můžete koupit od 275 korun zde.

Amy Macdonald – A Curious Thing

Vydáno: březen 2010

Celkový čas: 50:45

Seznam skladeb: Don´t Tell Me That Is Over, Spark, I Got No Roots, Love Love, An Ordinary Life, Give It All Up, My Only One, This Pretty Face, Troubled Soul, Next Big Thing, Your Time Will Come, What Happiness Means To Me.

Osobní verdikt: Nepřekvapí jako debut, ale stává se jeho plnohodnotným nástupcem.

Hodnocení: 4****

Amy Macdonald

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Amy Macdonald vydala A Courious Thing. Nakolik se jedná o životopis?