Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Amparo Sanchéz nechala kus sebe i v České republice. Na albu Tucson-Habana

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

31. 8. 2010

Kráska, která letos navštívila i Českou republiku v rámci festivalu United Islands, se pyšní novým albem, plným španělských, kubánských i francouzských romantických rytmů.

Amparo Sanchéz, Zdroj: kafeantzokia.com

Amparo Sanchéz, Zdroj: kafeantzokia.com

Letos v červnu vystoupila Amparo Sanchéz na festivalu United Islands, kde zanechala velice dobrý dojem. Zdánlivě nová tvář na poli hudby má bohaté zkušenosti, jelikož mezi lety 1997 až 2008 vystoupila na tisícovce koncertů a vydala sedm CD s kapelou Amparanoia, mnohdy za přispění zpěváka Manu Chaa.

Posluchačům asi jen těžko někdo vymluví, že skladba s pořadovým číslem dvě, Hoja en blanco, není zpočátku podobná trampskému hitu Medvědi nevědí. Píseň ale posléze nabere jiné otáčky a změní se v typickou Sanchéz.

Šťastlivci vlastnící horskou chatu s krbem a kožešinou rozprostřenou na podlaze před ním si jistě zamilují kousek s názvem Mon ami, Mon amour, který je jako stvořený pro lenošení se sklenkou whiskey v ruce.

Nadšenci hip hopu svůj přehrávač téměř jistě naladí nejdříve na pětku. Skladba Turista accidental ovšem nemá s verzí od Pio Squad a Vec pranic společného.

Pro dlouhé noci beze spánku, kdy selže i mnohdy osvědčené počítání oveček, se hodí La gata bajo la lluvia. Kytara, klavír a housle, to vše v kombinaci s hlasem Amparo Sanchéz, jsou spolehlivější zbraní než Rohypnol zapitý vodkou či odvar z makovic.

Nakonec celé album Tucson – Habana je hodně pohodové a dokáže naladit romantickou atmosféru i v případě, že budou chybět zapálené svíčky.

Amparo Sanchéz – Tucson-Habana

Vydáno: 2010
Celkový čas: 58:54
Skladby: Aquí estoy, Hoja en blanco, Corazón de la realidad, Mon ami, Mon amour, Turista accidental, La parrandita de las Santas, Desde siempre, Sé que no sé, La gata bajo la lluvia, Apagón en la Habana, Mi suerte, Hoy, Quisiera, pero, Respirar
Vydalo: Calexico

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amparo Sanchéz nechala kus sebe i v České republice. Na albu Tucson-Habana