Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Američtí ZZ Top míří do Čech. Příští rok zakoncertují v Pardubicích

Redakce

Redakce

15. 12. 2012

FOTO: ZZ TopV příštím roce se američtí rockeři ZZ Top chystají na turné, do něhož tentokrát zahrnuli zastávku v České republice. Dne 8. července 2013 zahrají v pardubické ČEZ aréně.

FOTO: ZZ Top

ZZ Top Zdroj: zztop.com

Za vznik texaské kapely se považuje rok 1969 a v roce 1970 se zformovala do podoby, ve které ji můžeme vídat dodnes. Sestavu tvoří vousáči Bill Gibbons a Dusty Hill spolu s bubeníkem Frankem Beardem.

Kapela zažila největší boom v sedmdesátých a osmdesátých letech, kdy vydala desky jako jsou Tres Hombres se slavnou písničkou La Grange, album Fandango! obsahující hitovku Tush, nebo slavné Eliminator s úspěšnými singly Gimmie All Your Loving a Legs.

Americká blues rocková kapela se v Čechách objevuje poměrně často. Naposledy ji tuzemské publikum mohlo vidět v roce 2009, kdy v Praze započala své jubilejní turné oslavující 40 let existence na hudební scéně. Na pardubickém koncertě mají zaznít kromě starých osvědčených hitovek také songy z jejich nové desky nesoucí název La Futura. Tu pánové ze ZZ Top vydali 10. září tohoto roku jakožto své v pořadí patnácté album.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Američtí ZZ Top míří do Čech. Příští rok zakoncertují v Pardubicích