Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Americký seriál Kancl přišel o svou hlavní hvězdu Steva Carella

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

2. 8. 2010

Steve Carell, který hrál hlavní roli nepříjemného šéfa v americké verzi Kanclu, odstoupil ze seriálu. Zastaví se natáčení, nebo si televize NBC najde náhradu?

Steve Carell v seriálu Kancl, Zdroj: distributor seriálu

NBC oznámila v pátek celkem očekávanou věc – seriál pokračovat bude (proč taky ne, když vydělává tolik peněz). V květnu roku 2011 tak diváci uvidí Carella naposledy v roli egoistického a nepříjemného šéfa Michaela Scotta. Odejít ze seriálu bylo čistě hercovo rozhodnutí.

Ihned se ale nabízí otázka: kdo ho nahradí? Podle slov programové ředitelky Angely Bromstad mají scenáristé své plány. K rozuzlení povede několik dějových linií. Také podotýká, že i devadesátkový seriál Pohotovost hladce fungoval po odchodu tahouna George Clooneyho.

Carell hrál roli šéfa hned od roku 2005, zároveň se ale objevoval ve spoustě filmů, a tak logicky přestal stíhat. V současnosti by chtěl více času věnovat své ženě a dětem. Americká kina právě hrají předělávku francouzské kultovní komedie Blbec k večeři, kde si Carell zahrál po boku Paula Rudda.

Stejně tak i americký Kancl je ale předělávka. Každý seriálový fajnšmekr určitě zná jeho britskou verzi s Rickym Gervaisem (jeho roli hrál právě Carell). Tento o čtyři roky starší originál vyhrál dvakrát Zlatý glóbus a jedna jeho scéna byla stanicí BBC zařazena mezi 10 nejvtipnějších momentů na televizní obrazovce.

Pro zajímavost se ovšem podívejte na srovnání hodnocení obou verzí seriálu. Americký Kancl má na Česko-slovenské filmové databázi 70 %, britský 79 %. Na podobném americkém serveru imdb.com má originál i ten s Carellem hodnocení stejné: neuvěřitelných 93 %.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Americký seriál Kancl přišel o svou hlavní hvězdu Steva Carella