Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Americký sen: 8 hollywoodských filmových hvězd, které byly bez domova

Redakce

Redakce

4. 7. 2013

Ještě před tím, než se z nich staly hvězdy filmového plátna, museli se protloukat, jak to jen šlo. Měli svůj americký sen, a i přes nepřízeň a nástrahy se dokázali probojovat až na samotný vrchol. Podívejme se nyní na hollywoodské hvězdy, které se během svého života setkaly se situací, kdy neměly střechu nad hlavou.

 homeless-kolaz

1. Sylvester Stallone

Poté, co byl Sylvester Stallone vystěhován ze svého bytu, žil na autobusové zastávce. Trvalo tři týdny, než našel takovou roli, která mu zajistila střechu nad hlavou. Role, které přijal, nebyly podle jeho představ, ale finanční situace mu nedovolovala být v tomto případě vybíravý. Podle Stallonových slov to bylo buď vzít roli, nebo někoho okrást. „Bral jsem vše, protože jsem byl na dně, na samém konci sil,“ řekl Stallone. Pro záchranu života je mnohdy nezbytné spolknout svou hrdost a jednoduše udělat to, co je třeba.

FOTO: Sylvester Stallone jako Rambo

Zdroj: Magic Box

2. Charlie Chaplin

Když byl Chaplin ještě dítě, žil v ulicích Londýna. Otec mu zemřel, když byl malý, a matku potkalo několik nervových zhroucení. Poté, co byla umístěna do psychiatrické léčebny, Chaplin, kterému tehdy nebylo ještě ani deset let, se o sebe a svého bratra musel postarat sám. To by tak trochu vysvětlovalo Chaplinovu neskutečnou představivost, že? Oba jeho rodiče se pohybovali v zábavním průmyslu, a tak se on i jeho bratr rozhodli pokračovat v jejich stopách. Chaplinovi nikdo nemůže upřít pozici toho nejúspěšnějšího herce v historii němých filmů.

FOTO: Charlie Chaplin ve filmu Diktátor

Zdroj: Warner Bros

3. Daniel Craig

Daniel Craig, představitel Jamese Bonda, přespával na lavičce v parku, zatímco se snažil prosadit jako herec. V rozhovoru pro Times uvedl, že dělal příšerné věci, jen aby přežil, protože neměl vůbec žádné peníze. Můžeme jen hádat, co se pod těmi příšernými věcmi skrývá. Momentálně Craig žije v domě v New Yorku za přibližně 230 milionů korun. Rozhodně si od té doby pěkně povýšil.

FOTO: Daniel Craig jako James Bond

Zdroj: Bontonfilm

4. Hilary Swank

Když bylo Hilary patnáct let a její matka je přestěhovala do Los Angeles, žily krátce v automobilu, dokud jim přítel neposkytl místo na spaní. Její matka dokonce používala telefonní automat k tomu, aby potvrdila účast své dcery na konkurzech. Situace se rychle obrátila k lepšímu v momentě, kdy se  Swank objevila v roce 1992 ve filmu Buffy, zabíječka upírů. Postupně si vybudovala svou vlastní hereckou značku v hodnotě přes 800 milionů korun.

FOTO: Hilary Swank ve filmu Intimní past

Zdroj: Magic Box

5. Halle Berry

Když se Berry přestěhovala do Chicaga, aby se stala herečkou, útočiště jí poskytoval útulek pro bezdomovce. V té době jí bylo 21, neměla žádnou práci a její matka jí odmítala poskytnout jakoukoli sumu peněz. Neměli bychom její matku soudit moc tvrdě, přece jen chtěla, aby se Halle Berry naučila být samostatná. V případě, že by to nešlo, mohla se kdykoliv vrátit domů.

Místo toho, aby Berry před nesnázemi utekla do bezpečí matčiny náruče, překousla nelehkou situaci a spala nějakou dobu v útulku pro bezdomovce. Berry se k situaci vyjádřila následovně: „Stala jsem se takovým člověkem, který si vždycky půjde svou vlastní cestou.“ Není divu, že se tato silná žena zasloužila o Oscara.

FOTO: Halle Berry ve filmu Neznámý svůdce

Zdroj: Bontonfilm

6. Jim Carrey

Jim Carrey zažil život v dodávce, když spolu se dvěma staršími sourozenci a rodiči žil v Kanadě. Společně také kempovali ve stanu na dvoře domu jeho starší sestry. Právě v těchto těžkých časech se u Carreyho vyvinul mimořádný smysl pro humor. Někdy, když se vám chce brečet, musíte sami sebe přesvědčit ke smíchu. Domníváme se, že Jimovi Carreymu rozhodně nemůžeme upřít pozici jednoho z předních filmových bavičů.

FOTO: Jim Carrey ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci

Zdroj: Bontonfilm

7. Carmen Electra

Stalo se, že bývalý přítel ukradl Carmen všechny její úspory, a to v době, kdy žila v Los Angeles. Herečka prozradila, že byla bez domova v Hollywoodu několik let. Po studiích baletu zazářila na turné jako tanečnice s umělcem Princem. Poté, když práce skončila a její přítel jí vzal všechno, co měla, Electra se cítila v pasti.

„Seděla jsem tam s kapesním nožem, pagerem a pár drobnými v kapse a s moc hezkým párem lodiček,“ vzpomíná Electra. Zároveň zmiňuje, že práce s umělcem, jakým byl Prince, který ji plně podporoval, jí pomohla a motivovala v práci v neskutečně tvrdém zábavním průmyslu. Nakonec se Electra seznámila s několika producenty a poté, co se objevila v Pobřežní hlídce, už se nikdy nemusela bát, že zase skončí na mizině.

FOTO: Carmen Electra ve filmu Disaster movie

Zdroj: H.C.E.

8. Jean-Claude Van Damme

Jednu dobu musel Jean-Claude Van Damme přespávat v ulicích Los Angeles. Nakonec se mu poštěstilo a narazil na laskavé majitele domu, kteří ho nechali u sebe v suterénu a poskytli mu deku a polštář na spaní. „Ráno jsem poklidil jejich dům a pak vyrazil na casting,“ řekl Van Damme. Herec si myslí, že jeho syn neví, jak se vypořádat s veřejností. Je to důsledek toho, že ho Van Damme příliš ochraňoval, protože se bál, aby jeho syn nezažil stejné strádání jako on sám. Každý rodič se snaží ochraňovat své dítě před nástrahami okolního světa. Je ale třeba je naučit, jak se s realitou vypořádat. Přece jen rodiče kolem nás nebudou pobíhat donekonečna.

FOTO: Jean-Claude Van Damme ve filmu 6 výstřelů

Zdroj: Distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Americký sen: 8 hollywoodských filmových hvězd, které byly bez domova