Američané milují Adele a Taylor Swift. Nemají rádi Biebera a Lady Gaga

FOTO: Adele

Američané se shodli, že nejoblíbenější zpěvačkou je Adele. V hudebním žánru to je zase country hudba.

FOTO: Adele
Adele, Zdroj: adele.tv

Z USA k nám přichází poslední dobou stále více sociologických průzkumů. V jednom z nich byli tento měsíc mladí Američané tázáni, které hudební styly a hudební interprety preferují. A výsledky mnohdy překvapí.

Z výzkumu vyplývá, že má nejvíce Američanů rádo zpěvačku Adele. Za svou nejoblíbenější interpretku ji označila více než polovina dotazovaných. Hned v závěsu byla nejčastěji zmiňována Taylor Swift, čímž se opět potvrdilo, že v USA je na rozdíl od Evropy velmi populární country.

Gagu americká mládež nemusí

O třetí a čtvrtou pozici se pak dělí Beyoncé a Justin Timberlake. V žebříčku naopak obrovsky propadli Chris Brown, Justin Bieber nebo Lady Gaga, přestože disponují obrovským arzenálem fanoušků.

Kromě oblíbených zpěváků a zpěvaček zkoumala agentura mezi Američany také oblíbenost hudebních žánrů. Nejkladnější postoj mají obyvatelé USA ke country. Tento žánr uvedla na první místo téměř jedna čtvrtina dotázaných. Následuje klasika, rock a pop. Nejméně poslouchaný je podle průzkumu rap.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpán Strejček

Narodil se v roce 1995. Chodí na střední školu v Chebu. Pro redakci Topzine.cz nastoupil v lednu roku 2013. Píše a fotí do rubriky Hudba.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*