Menu
TOPZINE.cz
Apetit

AMcon speciál již za týden v Chotěboři!

Jan Nohovec

Jan Nohovec

22. 10. 2009

festival-fantazie-logoŽe je těch akcí zaměřených na mangu, anime a Japonsko v poslední době nějak moc? Ano, to je pravda. Někteří si to vysvětlují tak, že se různé skupiny nemají mezi sebou rády, lepší řešení však skýtá fakt, že zanícený fanoušek může vyrazit každou chvíli někam jinam na nějaký zajímavý program. Ani ne za týden začne v Chotěboři jako součást Festivalu fantazie Speciál AMcon speciál. Co nabídne?

festival-fantazie-logo

Podzimní Festival fantazie Speciál byl vždy jen malým bratříčkem největšího českého fanovského setkání. Přebíral mnoho z jeho programu a dával možnost fanům, kteří nestihli zhlédnout vše, co by si přáli, aby si to vynahradili. To už teď ale není až tak docela pravda. Na Speciálu najdete mnoho nových a neokoukaných pořadů, na něž stojí za to se přijet podívat.

Například AMcon speciál si samozřejmě připravil i reprízy starších pořadů, jimž vévodí hlavně oblíbené japonské dokumenty, především ale nabízí mnoho nového. Protože je vždy orientován hlavně na ty, kteří jsou ve fenoménech anime a mangy nováčky, má ve svém programu hned několik přednášek na téma těch nejznámějších sérií ze všech různých okruhů. Těšit se můžete na samurajská a teskná anime, série plné lásky a vzdychajících slečen, upírská či hororová animka, ale i na motivy druhé světové války, hentai, nebo fantasy. Bude se samozřejmě i promítat, a to nejen aktuální epizody Naruta a Bleache, ale i mnohé další.

Program AMconu však nezabírají jen přednášky a sezení na zadku. Chystají se hned dvě soutěže a možná bude i noční bojovka. Jako třešničky na dortu pak lze uvést report z Trilenidovy letní cesty po Japonsku, nebo přednášku o současných mainstreamových proudech v Zemi vycházejícího slunce. Promítání do časného rána jsou zaručena. Takže vzhůru do Chotěboře!

Více info najdete na trilenid.com/amcon09s .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

AMcon speciál již za týden v Chotěboři!