Menu
TOPZINE.cz
Hudba

All These Memories: Za deset let o sobě chceme číst na titulce Blesku

Lucie Slavotínková

Lucie Slavotínková

12. 11. 2013

Progresivní rocková naděje z Opavy All These Memories v čele se zpěvačkou Natálkou se rozvykládala o tom, proč si je lidi stále pletou s Paramore a z jakého důvodu je cool mít na koncertě rodiče.

FOTO: All These Memories

„Čeští Paramore“ All These Memories. | Zdroj: facebook.com

Jak vznikl nápad vytvořit All These Memories?

Natal: Nebyl to ani tak nápad, jako spíše nutkavá potřeba. Po rozpadu staré kapely jsme nechtěli zůstat bez hraní. Znáte to, když o něco přijdete, teprve potom zjistíte, že vám to chybí. Taky pro to vkládáme do ATM tolik úsilí a práce.

Natal, hraješ v kapele se svým bráchou, nelezete si občas na nervy?

Natal: My si lezeme na nervy i doma, takže kapela na to nemá vliv. (smích) Občas máme odlišné názory, ale je to výborný basák a dělá pro ATM maximum. Málokdy se stalo, že bychom se pohádali kvůli kapele. Většinou je to kvůli prkotinám doma, které mě vytočí … nesnáším třeba špinavé umyvadlo.

Jak se vám daří skloubit kapelu se školou? Máte čas i na jiné aktivity?

Natal: Zvládat se to dá. Většina kapel u nás hraje při práci, nebo škole. To si člověk moc nevybere. Samozřejmě máme hodně času na chození do knihovny, divadla, na vernisáže, ale neděláme to. Raději dlouho spíme a chodíme na schůze kamarádu do hospůdek.

Proč si myslíte, že když vás lidi chtějí nějak označit, používají přídomek „čeští Paramore“?

Vojta: Myslím, že největším problémem je to, že máme děvče za mikrofonem. Jen si představte, kdybychom měli mužský zpěv. Nikdo by nás s Paramore nesrovnával. Bohužel je to téměř jediná rocková kapela s dívčím vokálem, kterou lidi u nás znají, tím pádem je jednoduché nás k nim přirovnat. Nemalou roli taky hraje barva vlasů Natálky, ale to už není tak podstatné.

Na Bandzone jste už vypustily pár songů, které měly velký ohlas. Můžou se fanoušci těšit na další?

Natal: Určitě! Makáme na nich. Pravdou je, že se věčně čeká na to, až dopíšu texty. Kdybych si za nimi stoprocentně nestála, tak bych je nemohla zpívat. Chci, aby naše hudba měla duši. Nemůžu si vzít na triko to, že kapele pokazím jejich instrumentální projev nic neříkajícími texty. Takže to ještě nějakou chvilku potrvá. Každopádně se je na co těšit.

FOTO: All These Memories

„Čeští Paramore“ All These Memories. | Zdroj: facebook.com

Song Turn Away se stal nejpřehrávanějším na Bandzone. Čekali jste to? O čem song vypráví?

Natal: Bylo to pro nás velké překvapení. Na to, že to byl první vydaný song neznámou kapelou,
tak si myslím, že je to víc než dobré. Vypadá to, že lidé čekali, s čím vylezeme.

Jinak Turn Away je o lidech, kteří jdou za sebou bezhlavě jako stádo ovcí. Stejně se oblékají, stejně vypadají, stejně se chovají a chodí na stejná místa, nemůžete od nich čekat žádnou změnu. Tak jsem se zamyslela, kde to vlastně žijeme.

Kde se vidíte za 10 let?

Vojta: Za deset let chceme mít na kontě 6 desek, 8 klipů, 4 milostné aféry na titulce Blesku a fotku s Benem Cristovalem. I když … nejraději bych se za deset let viděl vedle těch samých čtyř bláznů, co s nimi hraju teď. Samozřejmě našim snem je vyjet do zahraničí a udělat pořádnou tour. Chce to ještě hodně dřiny, ale není to nemožné.

Chodí rodiče na vaše koncerty? Podporují vás ve hraní?

Vojta: Ano. I mezi rodiči je tvrdé jádro, které když to jde, tak vždy přijde. Nemyslím si, že by byla kdovíjaká ostuda mít rodiče na koncertě, jak si hodně mladých lidí myslí. Přece jen rodiče pro nás udělali největší služby, co pro nás kdy kdo udělal, a stále nám pomáhají a podporují nás. Patří jim naše obrovské díky. Jestli to čteš mami, tak tohle je můj dárek pro tebe na Vánoce. Jo?

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Natal: Hudební vzory přímo nemáme. Každý u nás poslouchá něco jiného. Třeba Memphis May Fire, A Day To Remember, The Story So Far, I the Mighty, Four Year Strong … je toho spousta.

Vojta: Já poslouchám spíš neznámé kapely, které jsem měl možnost poznat díky Staňovi Holišovi (ex-Punkhart), který se neskutečně stará o punkrockovou a hardcore scénu ve Valašském Meziříčí. Z těch kapel jsou to nejvíc asi Mute, We Will Fly a Presley Bastards.

Co bys dělala, Natal, kdyby ses nevěnovala zpěvu?

Natal: Těžko říct, asi bych chodila do kurzu keramiky a vyráběla popelníky, hrnečky, talířky a zvířátka. Jednou bych chtěla vyrobit keramickou zeleninovou zahrádku na zeď. Já opravdu nevím. Zpívám už od malička, takže jsem tímhle směrem vždy mířila a nepřemýšlela jsem o tom, že bych chtěla něco jiného. Miluji zpívání, je to můj život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

All These Memories: Za deset let o sobě chceme číst na titulce Blesku