Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alicia Keys, Madonna nebo Avril Lavigne mluví o svých hudebních začátcích

Redakce

Redakce

22. 5. 2011

FOTO: Alicia KeysJsou talentované, krásné a navíc úspěšné, a tak jim člověk zkrátka má co závidět. Je jisté, že s hlasem od pána Boha se musíte prostě narodit, ale věřte, že k úspěchu nepostačí jen talent a štěstí nacházet se ve správnou dobu na správném místě. O tom, že krušné začátky se nevyhly ani těmto velkým zpěvačkám, se můžete přesvědčit v následujícím článku.

FOTO: Alicia Keys

Alicia Keys mluví o svých hudebních začátcích, Zdroj: aliciakeys.com

O své práci v oboru a jak k ní přišly:

Alicia Keys: Hudbu jsem vždycky milovala a už jako dítě jsem věčně potřebovala peníze navíc, abych si za ní dojela. V patnácti jsem učila žáky na druhém stupni teorii, čtení z not, historii. Vymýšlela jsem, co se dalo, abych si udržela pozornost a ještě je něco naučila.

Pracovala jsem s žáky i po škole, učila jsem hru na klavír, cvičila jsem s nimi. Učila jsem se tak i sama a navíc jsem si i něco přivydělala, abych mohla častěji jezdit vlakem do Bronxu, protože právě tam jsem psala písničky s lidmi, kteří mohli nahrávat zvukové stopy – než jsem si uvědomila, že mi k tomu stačí klavír, takže pak jsem se plně osamostatnila. A taky jsem jezdila do klubů, pokud se mi podařilo někam se nenápadně vnutit. Hudbu jsem si moc nevybírala, hlavně když něco hráli.

Madonna: Začínala jsem jako hráčka na bicí ve skupině Breakfast Club. Měli jsme koncert v newyorském baru CGBG. Tu práci jsem dostala, protože přítel ve skupině zpíval a taky tam hrál na kytaru. Bubeník onemocněl a bylo to. Vzhledem k tomu, že jsem tou dobou už několik měsíců na bicí cvičila potají doma, jsem to místo dostala okamžitě.

O tom, jaké vlastnosti jim dopomohly k ůspěchu:

Avril Lavigne: Když jsem se rozhodla, že půjdu do popu, hodně jsem riskovala, protože konkurence je obrovská. Klidně se mohlo stát, že bych se zařadila do davu průměrných zpěváků a zpěvaček, mohla jsem jako interpretka zaniknout, ani bych nevěděla jak. Naštěstí jsem se vždycky držela svých zásad a hlavně jsem nikdy nikomu nedovolila, aby mi určoval, co budu dělat. Pomohla mi upřímnost, síla vůle, opravdovost, důvěra v sebe samu.

Kdo je inspiroval?

Christina Aguilera: Pro mě vždy byly velkou inspirací duševně silné a úspěšné ženy, které se nebály zajít do krajností, které byly podle názoru druhých už za hranicemi svých možností. Mám ráda ženy, které mají odvahu nahlas říct, co si myslí, a jdou si za svým cílem. Asi největší inspirací byla moje matka, protože bez ohledu na strasti a slasti života vždycky měla situaci pod kontrolou a dokázala všechno zvládnout, aniž by se sesypala. Vedla mě k tomu, abych si věřila a šla za hlasem svého srdce.

Deset rad pro ty, kteří se chtějí prosadit v hudebním průmyslu:

Sarah McLachlan:
Nejdůležitější je talent.
Buďte věrní sobě i svým cílům.
Obklopte se lidmi, jimž můžete důvěřovat a kteří sdílejí vaše cíle.
Naučte se o obchodních záležitostech tolik, abyste se jimi pořád nemuseli zabývat.
Sežeňte si dobrého právníka.
Dělejte, co můžete, abyste se vyhnuli vlivu kritiky. Stejně je k ničemu. A nic pěkného vám nenadělí.
Připravte se na to, že budete muset makat ostošest. Pokud nejste odhodlaní, že do toho půjdete na sto deset procent, ani to nezkoušejte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alicia Keys, Madonna nebo Avril Lavigne mluví o svých hudebních začátcích