×
TOPZINE.cz

Alice + Olivia: Jarní kolekce se vrací do dob květinových dětí

FOTO: Alice + Olivia jaro 2012

Ve vzduchu už je cítit jaro a myšlenky utíkají k rozkvetlé krajině, vůni květin a lehkému oblečení. K takovým toulkám je jako dělaná jarní kolekce značky Alice + Olivia.

FOTO: Alice + Olivia kolekce 2012
Střih šatů, který sluší každé postavě., Zdroj: aliceandolivia.com

V roce 2002 někdejší spolužačky umělecké školy Stacey Bendet a Rebecca Matchett založily značku Alice + Olivia, která nese křestní jména návrhářčiných matek. Zaměřily se na dámské ready-to-wear kolekce.

Ovšem společný tvůrčí proces jim vydržel pouze jeden rok. Od slibně se rozvíjející značky se odpojila Rebecca Matchett a od té doby pracuje pod hlavičkou Alice + Olivia pouze Stacey Bendet.

V roce 2008 se Stacey narodila první dcera a v témže roce návrhářka rozšířila sortiment o dětské oblečení a dámskou obuv.

FOTO: Alice + Olivia kolekce 2012
Kontrast barev

Pod značkou Alice + Olivia se však skrývá i kolekce pro volný čas a sport se zaměřením na jógu. V roce 2010 uvedla Stacey na trh i kolekce šperků a kosmetiky.

Její šaty si oblíbily i mnohé celebrity jako Sarah Jessica Parker, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Mena Suvari nebo Fergie.

Návrat do 60. a 70. let

Do kolekce ready-to-wear se vloudily zvonové kalhoty se slunečnicemi a další velké květinové vzory se pro změnu uhnízdily na pouzdrových šatech. Květy červeného máku Stacey inspirovaly k poloprůsvitným rozevlátým šatům na jedno rameno.

FOTO: Alice + Olivia kolekce 2012
Květinové vzory nás ani letos neopustí.

Květy či brože v účesech à la 60. léta dodávaly křehkost dlouhým šatům a rozvernost minišatům áčkového střihu. V kontrastu s květy byly jemné světlé barvy, které Stacey použila na plisované šaty nebo nadýchané minisukně.

Nezbytnými doplňky byly nápadné sluneční brýle, velké barevné slaměné klobouky a vysoké boty na platformě.

Černobílá klasika

Pro nadšence černobílých kombinací měla Stacey přichystaných několik modelů. Dlouhé šaty se zavazováním za krk ozvláštnila geometrickými tvary.

Bílé minišaty zvýraznila černými pruhy, ale objevily se i nudnější modely v podobě bílých kalhot a černého trika.

FOTO: Alice + Olivia kolekce jaro/léto 2012
Černá a bílá nikdy nezklame.

Návrhářka má však cit pro detail a nikdy neopomene zdůraznit ženské křivky. Celkově byla kolekce oslavou sytých barev, letních dnů s mořským vzduchem a vzpomínkou na prosluněné prázdninové zážitky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..