Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alice In Chains v květnu představí ďábelské dinosaury. Na novém albu

Redakce

Redakce

17. 2. 2013

FOTO: Layne StaleyGrungeová legenda ze Seattlu Alice In Chains odhalila název nové desky a datum jejího vydání.

Novinka The Devil Put Dinosaurs Here vyjde v květnu a bude obsahovat i singl Hollow, který pro své fanoušky uvolnili v prosinci loňského roku.
Placka navazuje na jejich comeback Black Gives Way To Blue z roku 2009, počin vydaný po dlouhé čtrnáctileté odmlce a zároveň sedm let od smrti zpěváka Layna Staleyho.

Nahrávání alba pozdržel pobyt jednoho z členů v nemocnici. „Musel jsem na operaci ramene kvůli kostním ostruhám a natrženým chrupavkám, ale pracovali jsme po celou dobu mého zotavování,“ řekl loni kytarista kapely Jerry Cantrell pro časopis Rolling Stone.

AiC také předeslala, že na této nahrávce nenajdeme žádného hosta a oznámila turné po Americe, které bude probíhat od dubna do května. Ve Velké Británii pak zahraje pouze jednou, a to na hlavní stagi festivalu Download v sobotu 15. června.

Alice In Chains založili v Seattlu v roce 1987 zpěvák Layne Staley a kytarista Jerry Cantrell. Největší ohlas kapela sklidila s albem Dirt o pět let později. Celou její kariéeu provázely drogové excesy, na které doplatili dva členové. Frontman Staley se předávkoval v roce 2002, baskytarista Mike Starr předčasně zemřel o devět let později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alice In Chains v květnu představí ďábelské dinosaury. Na novém albu