Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alice Cooper opět zažívá noční můru. A to nejen kvůli duetu s Keshou

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

26. 8. 2011

Třiašedesátiletý rocker Alice Cooper, proslulý svou teatrální show při koncertech, vydává po třech letech nové album. Desku pojmenoval Welcome 2 My Nightmare a datum vydání je stanoveno na 13. září.

Alice Cooper, Foto: Sabina Jesenovská

Alice Cooper, Foto: Sabina Jesenovská, Topzine.cz

Pilotní singl k songu I’ll Bite Your Face Off si však můžete poslechnout již nyní. Zároveň k němu byl zveřejněn i nový klip, sestříhaný ze záběrů z koncertů a zákulisí. Alice Cooper se kvůli práci na novém albu opět spojil s producentem Bobem Erzinem, s nímž spolupracoval i na původní desce Welcome To My Nightmare z roku 1975.

Sám umělec se k Welcome 2 My Nightmare vyjádřil: „Toto je Alicova noční můra o pětatřicet let později. S Bobem jsme vymysleli tuto postavu a víme, jak pro ni skládat. Já tu postavu sice hraji, ale nepíšeme pro mě, píšeme pro Alice. První Nightmare jsme vnímali jako velmi osobní věc, tu aktuální však bereme více s humorem a jsme na ní mnohem otevřenější. Toto je náš svět a my jej chceme ukázat fanouškům.“

The YouTube ID of R439Y5Awe78&ob=av2e is invalid.

Album je rovněž zajímavé díky účasti hostujících hudebníků. Některými z nich jsou Denis Dunaway, Michael Bruce a Neal Smith z původní sestavy, kytarista Steve Hunter či překvapivě Kesha v písni What Baby Wants.

Čtěte také, jak se Alice Cooperovi (ne)dařilo v 80. letech

„Tohle je moje rebelie,“ obhajuje Alice svého nejpřekvapivějšího hosta na albu. „Myslím, že první reakce mnoha mých posluchačů bude: ‚Kesha!?‘, ale právě ona napsala snad tu nejzkaženější část písně – museli jsme jí dát opratě. Chci, aby lidé věděli, že i když je umělec v podvědomí lidí v určité škatulce, neznamená to, že je takový i ve svém nitru,“ uzavírá Alice Cooper.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alice Cooper opět zažívá noční můru. A to nejen kvůli duetu s Keshou