Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Alfa a Omega na DVD: Dlabání špaget ve dvou jako v Lady a Tramp nečekejte

Dva vlci z rozdílných společenských poměrů jsou i přes své rozdílné role ve smečce spojeni osudem. Dokáží ustát tlak svých vůdců a prosadit si svou lásku? Ale samozřejmě, vždyť je to pohádka.

Kate je Alfa a má jisté povinnosti, Zdroj: distributor filmu

Film

Tak trochu shodou náhod se stane, že Alfa vlčice Kate je spolu s Omega vlkem Humpreym odvezena lidmi do přírodního parku Idaho, aby tam založili novou populaci vlků. Je tu ale velký problém. Kate se má provdat za šviháka Garta, spojit dvě sousední smečky, a zachovat tak mezi nimi mír.

Jak to má ale udělat, když tvrdne s Humpreym daleko od domova? A tak začíná napínavá cesta zpět. Problém je, že se Kate zamiluje do jiného. Stejné je to i s Gartem. Je tedy potřeba najít náhradní řešení.

Nečekejte nic ve stylu Lady a Tramp či Madagaskar. Nejromantičtější okamžik najdete v nočním vytí na skále, kam chodí vlci randit. Zklamáním je, že neuslyšíte žádné pěkné, chytlavé songy, ale soubory víceméně k sobě ladících zvuků a občas i pazvuků. To když se začne předvádět Gart. S romancí to tedy ve filmu Alfa a Omega také není tak horké. Dlabání špaget ve dvou zde rozhodně nenajdete.

Animace a design jednotlivých postav je opravdu pěkné. Tvůrci si s nimi celkem vyhráli. Velké plus jim po právu náleží za dobré rozlišení vlčích hrdinů. Vyhráli si s barvami, směrem růstu chlupů, účesy i dalšími drobnostmi, jako je květina za uchem.

Vykreslení krajiny sice za charaktery trochu zaostává, ale méně je někdy více. Z hlediska řemeslné práce je film na jedničku. Roztomilost zvířátka rozhodně nepostrádají. Především sestra Kate, nesmělá Lily s ofinou přes oči.

O něco hůře je na tom zápletka. Je jednoduchá a trochu rychlá. I když co byste chtěli po 85minutové stopáži. Příběh je zběsilý. Možná na to se naráží v popisu filmu, který obsahuje heslo: Pekelně divoká jízda. Bohužel se zde žádná povedená legrace neudála. Nápad bych ale úplně neshazovala. Chtělo by to jen více propracovat scény, které vytvářejí tu správnou atmosféru. Například něco ve stylu již zmíněné špagetové scény by snímku velice prospělo.

Smečka působí celkem přátelsky… Alespoň zatím

DVD

Vybavenost DVD velice příjemně překvapí. Film naleznete v 2D a 3D verzi. A teď se držte. Dostanete i 3D brýle! Kvalita obou snímků je výborná a dočkáte se i perfektních bonusů.

Jedním z bonusů je Film o filmu, který provádí diváky tvůrčí dílnou. Dozvíte se více o charakterech, animaci, uvidíte původní náčrty a spoustu dalšího.

Alfa a Omega (Alpha and Omega)

Animovaný/Dobrodružný/Komedie/Rodinný
USA/Indie, 2010, 88 min

Režie: Ben Gluck, Anthony Bell
Hrají: Hayden Panettiere, Christina Ricci, Justin Long, Dennis Hopper, Christine Lakin, Danny Glover

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1, slovenský 5.1
Titulky: české
Bonusy: Film o filmu, Upoutávka

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alfa a Omega na DVD: Dlabání špaget ve dvou jako v Lady a Tramp nečekejte