Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alexisonfire: Výživný kompot řevu se zpěvem na Rock for people 2010

Redakce

Redakce

2. 7. 2010

!Speciál!Našlapaná dynamika, komplikované kytarové linky, řev, řev a řev vedle přeslazené zpěvové melodie a název odvozený od konkrétní, údajně jediné kojící striptérky na světě, která je za to pak zažalovala. Tak tohle je kanadská sebranka Alexisonfire.

Alexisonfire, Zdroj: archiv kapely

Školačky na nože

Sarkasmus z nich stříká už po poslechu prvního songu. Nevíte, jestli si náhodou nedělají legraci tak trochu sami ze sebe. Hlavní zpěvové melodie nebo recitály jak vystřižené z demáče chlapecké středoškolské kapely jsou záhy převálcovány hysterickým hardcore skřekem. Do toho nabroušený zvuk kytar a klasický umca umca model bicích. Alexisonfire svou hudbu výstižně charakterizují jako zvuk dvou katolických školaček uprostřed bitky s kudlami v rukou.

Alex už je v ohni

Za dobu svého působení si tahle vtipná partička vybudovala slušnou fanouškovskou základnu nejen v rodné Kanadě a po celé USA, ale i daleko za oceánem. Jejich debutová deska Alexisonfire vyšla zhruba rok po založení kapely, tedy v roce 2002. Po ní v pravidelné dvouletce přišla další dvě alba, která si na domácí půdě vysloužila dokonce platinový punc. V roce 2004 to byla deska Watch Out! a roku 2006 Crisis.

Loni přišli Alexisonfire s poslední novinkou Old Crows/ Young Cardinals, takže se určitě máme na co těšit!

Na festivalu Rock for People to rozbalí už v neděli 4. července. Na Česká spořitelna stage se Alexisonfire rozeřvou a rozduní pět minut po páté odpolední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alexisonfire: Výživný kompot řevu se zpěvem na Rock for people 2010