Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alesana předvedla v Praze strhující show

Redakce

Redakce

11. 5. 2010

Lucerna Music Bar přivítal jedny z nejznámějších jmen světové post-hardcorové scény. Dne 9. května se na pódiu vystřídali Bury Tomorrow, Emarosa, A Skylit Drive a Alesana, která jako headliner představila své nové album The Emptiness.

Bury Tomorrow, Zdroj: myspace.com

Večer otevřeli jediní zástupci Velké Británie, metalcoreoví Bury Tomorrow. Ti začali dost zostra a nasadili laťku hodně vysoko. Screamující frontman dával publiku vědět, kdo je tady pánem a hudba o rytmice připomínající kadenci kulometu to jen potvrzovala. Kapela zvládla svou práci na výbornou a odměnou jí za to bylo rozvášněné publikum, které ochotně poslouchalo pokyny z pódia a předvedlo i menší wall of death. Ač byli Bury Tomorrow možná nejméně známou kapelou večera, svým výkonem patřili mezi nejlepší.

Emarosa, Zdroj: myspace.com

Jako druhá se na pódiu objevila experimentální šestice Emarosa a začátek okořenila špetkou napětí, protože o intro se postarala pouze pětice hudebníků a po zpěvákovi Jonnym Craigovi nebylo ani stopy. Ten se objevil při tónech první písničky a přítomné překvapil zejména svým účesem, který připomínal osmdesátá léta. Když ale začal zpívat, účes byl to poslední, co by kdo řešil. Jonny Craig dokázal, že výtečně zpívá nejen na nahrávkách, ale i živě. Tvorba Emarosy není na rozdíl od ostatních vystupujících tak agresivní, a tak jejich koncert, který odehráli velmi sympaticky, spíše vybízel ke klidnějšímu vychutnávání. Nejvřelejší reakce ze strany publika se kapele dostalo při úvodních tónech hitu The Past Should Stay Dead, který byl zařazen až ke konci vystoupení.

A Skylit Drive, Zdroj: myspace.com

Nástup A Skylit Drive, která měla ze začátku menší problémy se zvučením, ruku v ruce doprovázelo velké očekávání, jak se kapela předvede živě a zejména pak zpěvák Michael Jagmin. To bylo bohužel oplaceno zklamáním, protože kapela hrála spíše jakoby pro sebe a Jagmin nejenže neovládal svůj enormně vysoký hlas a zpíval falešně, ale často ani nezvládal zpívat v rytmu s kapelou. To kazilo požitek i ze známějších a oblíbenějších písniček z prvního alba Wires and the Concept of Breathing, které se prolínaly s novější tvorbou z alba Adelphia.

Alesana, Zdroj: myspace.com

Závěr večera patřil hlavní hvězdě tour, kapele Alesana. Nebylo tedy překvapením, že se dočkala nejvřelejšího přijetí už ze začátku, ale překvapením byla jejich strhující show. Alesana předčila veškerá očekávání, protože tempo, se kterým řádili na pódiu, bylo skutečně vražedné. Hlavní úlohu hrál zpívající kytarista Shawn Milke, kterého doplňoval screamař Dennis. Toho bylo, zřejmě z technických důvodů, bohužel slyšet velmi špatně a často prakticky vůbec, což ovšem tolik nevadilo, protože pobíhal po pódiu sem a tam a hecoval fanoušky k ještě většímu nadšení.

Zbytek kapely se staral nejen o výbornou hudební produkci, ale i o skvělou show, protože se žádný z členů ani na chvíli nezastavil a navíc dávali k dobru takové parádičky, jakými jsou protáčení kytary a baskytary kolem těla. Večer byl věnován především tvorbě z posledního propagovaného alba, ale došlo i na starší písničky. Zlatým hřebem večera byla, jako přídavek zařazená, jejich nejznámější hitovka Apology. A energie Alesanu neopouštěla ani po skončení koncertu, naopak, když zvuk kytar v reproduktorech nahradila taneční hudba, skupina odložila nástroje a v rytmu hudby začala na pódiu tancovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alesana předvedla v Praze strhující show