Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Alenka v říši divů na Blu-ray a DVD: Burtonova variace literární klasiky

Jiří Hannich

Jiří Hannich

21. 7. 2010

!DVD, BR! Zavítejte společně s Alenkou do snového prostředí zvláštních tvorů, do světa, kde je vše tak opojně poetické, kouzelné a fantazijní až z toho jde hlava kolem. Slavný pohádkový příběh Lewise Carolla si vzal pod svou režisérskou taktovku Tim Burton. Jeho Alenka v říši divů se v kinech těšila velkému diváckému zájmu. Nyní si ji můžete opatřit na DVD či Blu-ray, navíc v tzv. Combo packu s mnoha bonusy!

Alenka v říši divů na Blu-ray a DVD: Burtonova variace literární klasiky Zdroj: distributor filmu

Film

Burtonova Alenka nám dospěla. Stala se z ní pohledná devatenáctiletá slečna, které se dvoří nápadníci. Jenomže Alenka po vdavkách vůbec netouží. Než si vzít primitivního synáčka aristokratických zbohatlíků, to se raději do země propadnout! A k tomu není zase tak daleko: následujíc spěchajícího Bílého králíka ve vestě a s hodinkami, spadne Alenka do obrovské králičí nory a ocitne se přede dveřmi, které umožňují vstoupit do podivuhodného světa zvaného Podzemní říše. Jak asi takové podzemní království vypadá? S kým vším se tam lze setkat? Ta zvědavost a zvláštní nutkání prožít zajímavé dobrodružství nenechají Alenku na pokoji. Neodolá, změní svou velikost a dveřmi projde. Přestože jí to všechno připadá jako pouhý sen, záhy zjišťuje, že mezi zdejšími obyvateli není neznámou osobou. Ba co více: na Alence závisí další osud Podzemní říše!

Stejně jako v knižní předloze, tak i ve filmu se to hemží bizarními postavičkami, s nimiž se Alenka při své pouti říší divů postupně setkává. Všem vévodí potrhlý Kloboučník v podání Burtonovy stálice Johnnyho Deppa a také krutá vládkyně Podzemní říše Srdcová královna, kterou si zahrála Burtonova životní partnerka Helena Bonham Carter. Zato do hlavní role se tento filmový mág odvážil obsadit nezkušenou Australanku s polskými předky Miu Wasikowskou, přičemž pro její výkon  mají filmoví kritici jen slova uznání.

Kloboučník a Srdcová královna

DVD a Blu-ray

Speciální Combo pack obsahuje opravdu velkou nálož bonusů (všechny ve vysokém rozlišení obrazu a zvuku). Jednotlivé dokumenty divákovi přibližují jak složité je dát takto vizuálně pestrý a technologicky náročný snímek dohromady. Řeší se zde charakteristika postav, hudební doprovod, tvorba speciálních efektů a mnohé další zajímavosti.

Žánr: Animovaný/Dobrodružný/Rodinný/Fantasy

Stopáž: 108 minut

Režie: Tim Burton

Hrají: Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Johnny Depp, Anne Hathaway, Michael Sheen aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Hledá se Alenka, Postavy z Alenky, Potrhlý Kloboučník, Futrovák, Bílá královna, Srdcová královna, Jak vznikala Srdcová královna, Jak Alenka vznikala, Hudba v říši divů, Efekty v říši divů, Kouzelné koláčky, V čajovém dýchánku, Úprava velikosti, Kaskadérské kousky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alenka v říši divů na Blu-ray a DVD: Burtonova variace literární klasiky