Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Alenka v říši divů Mia Wasikowska: Z neznámé herečky hvězda!

Jan Novotný

Jan Novotný

9. 3. 2010

Poslední dobou je o ní řeč na každém rohu. Řeč o nově vycházející filmové hvězdě Mie Wasikowské alias zatoulané Alence v říši divů. Netrpělivě jí sleduje celý filmový svět, tak uvidíme, s čím překvapí.

Alenka Zdroj: Distributor filmu

Alenka v říši divů, Zdroj: distributor filmu

Tato rodačka z australského hlavního města Canberra, s polskými kořeny, se narodila 10. října roku 1989. Zde stále bydlí se svými rodiči, bratrem a sestrou. Její matka, původem z Polska, je fotografkou, otec se živí malířstvím.

Baletka, co chtěla hrát ve filmu

Jako dítě často doprovázela své rodiče na galeriích po světě. Od svých pěti let se začala věnovat baletu,  trénovala až 35 hodin týdně. Nicméně se od baletu odvrátila, a to ve věku čtrnácti let. Jedním z důvodu byl požadavek na ideální postavu. Jak sama prozradila : „Nebyl tam žádný prostor pro chybu nebo nedokonalost.“  Tehdy obrátila pozornost k herecké dráze. „Film je mnohem více o životě. Je to všechno o tom, jaké věci děláme – ty dokonalé nejsou.“

Zdroj: distributor filmu

Mia Wasikowska

Již v roce 2004 si zahrála ve své první filmové roli, lékařském dramatu All Saints, jež se zaostřuje na osobní životy i pracovní nasazení lékařů a sester z oddělení 17 v All Saints nemocnici. V roce 2006 se objevila ve filmu Poprask na předměstí, za kterou obdržela dokonce nominaci na australskou cenu pro mladé herce (AFI). Hrála také v několika australských krátkých filmech a hororech.

Recenzi Alenky v říši divů Pavlíny Nouzové a Kataríny Strakové si můžete přečíst tady, recenzi Kateřiny Mikešové a Katariny Chalupkové pak tady.

Více obrázků naleznete zde. A pokud vás Alenka zajímá více, podívejte se na náš speciál nebo si přečtěte o jejím knižním autorovi či samotné knize.

Mia Wasikowska se poprvé pořádně projevila v televizním seriálu v produkci HBO  In Treatment (V odborné péči). V roli Sophie, ustarané dospívající holčičky, která je poslána na psychiatrii kvůli podezření z pokusu o sebevraždu. Po tomto úspěchu si Wasikowska zahrála ve spoustě vedlejších rolí a v několika celovečerních filmech. Její první americký film byl Odpor v hlavní roli s Danielem Craigem.

S Jamiem Bellem ve filmu Odpor

V červenci roku 2008, po dlouhém hledání, byla Wasikowska vybrána jako titulní postava ve snímku režiséra Tim Burtona Alenka v říši divů (Alice in Wonderland). Zahrála si po boku hvězd jako Johnny Depp (jeho profil), nebo Helena Bonham. Předpokládá se, že jí tato role vynese do hvězdných výšin. Už teď plní přední strany prestižních časopisů. A krom toho, roztočené má další tři filmy (The kids are all right, Restless a Jane Eyre).

Uvidíme, jak se tato nadějná mladá herecká krev projeví. Držme jí tedy palce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alenka v říši divů Mia Wasikowska: Z neznámé herečky hvězda!