Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alec Kopyt a jeho kapela Amsterdam Klezmer Band pokoří Palác Akropolis

Marie Baladová

Marie Baladová

30. 4. 2010

Amsterdam Klezmer Band!Vstupenky!Z Amsterdamu do Prahy míří multižánrová kapela Amsterdam Klezmer Band. V rámci cyklu Respekt Plus vystoupí 6. května v pražském paláci Akropolis, kde své umění předvede pod taktovkou zpěváka Aleca Kopyta, taktéž nazývaného ukrajinský Tom Waits.

Amsterdam Klezmer Band, Zdroj: respectmusic.cz

Amsterdam Klezmer Band, Zdroj: respectmusic.cz

Klezmer, původem židovská hudební tradice z východní Evropy, se znovu objevil v posledních desetiletích ve Spojených státech amerických, a to díky skupině Klezmatics, kterou pak následovaly stovky dalších. Jeho návrat byl patrný jak v holocaustem zasažených východoevropských zemích, tak ve státech západní Evropy. Dokonalé spojení obou stran představuje právě Amsterdam Klezmer Band, kdy uznávaní holandští hudebníci spojili svůj um s židovským zpěvákem ukrajinského původu Alecem Kopytem.

>>> Koupit vstupenky od 250 korun zde <<<

The YouTube ID of RhY0yRdIkYY&feature=player_embedded#! is invalid.

Alec Kopyt je v České Republice znám ještě z dob svého působení se skupinou Poza, se kterou nahrál v Praze své první album. Vliv na jeho tvorbu mělo zejména jeho rodiště, ukrajinská Oděsa, která jakožto kdysi bezcelní přístavní město skýtala útočiště pro lidi mnoha národností. Než se přestěhoval do Amsterdamu, žil deset let v Austrálii. Své označení ukrajinský Tom Waits si zasloužil hlavně pro svůj repertoár srdceryvných balad: „Ty písně jsou sice původně ruské, ale protože jsem Žid, mám nepsanou licenci na to, že cokoli hraju, lze automaticky označit za klezmer. I kdybych hrál nacistické marše, bude to klezmer, protože jsem Alec Kopyt.“

The YouTube ID of QN16IzoDA04&feature=player_embedded is invalid.

V Akropoli vystoupí 6. května, vstupenky na představení jsou v prodeji za 250 korun na stání a za 300 korun na sezení; koupit je můžete online zde. V rámci cyklu Respekt Plus bude na tomtéž místě k vidění a poslechu také například  Tanya Tagag (18. května).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alec Kopyt a jeho kapela Amsterdam Klezmer Band pokoří Palác Akropolis