Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Album Record Collection od Marka Ronsona je jako vůně cigarety pro odnaučeného kuřáka

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

21. 10. 2010

FOTO: Mark RonsonTakto těžce zařaditelné album, co se hudebního stylu týče, jako Record Collection Marka Ronsona a spousty jeho hostů, už pěknou dobu na pultech hudebních obchodů nebylo.

Mark Ronson, Zdroj: markronson.co.uk

Mark Ronson, Zdroj: markronson.co.uk

Album Record Collection začíná velmi povedenou skladbou Bang Bang Bang, která zcela určitě nasadila laťku proklatě vysoko. Málokterá další píseň na ni dosáhne. Kombinace rapování chlapíka říkajícího si Q-Tip a zpěvu MNDR sice může připomínat slavné časy Twenty 4 Seven, ale je to jako když jste přistiženi při masturbaci. Trochu se za to stydíte, ale prostě se vám to líbí.

Lose It (In The End) vyfasovala při losování pořadí na tomto CD dvojku. Popěvky jsou podkreslené muzikou, která by se spíše hodila pro vyhraný zápas slavného filmového boxera ve filmu Rocky 13. Dalšímu filmovému hrdinovi by slušela Somebody To Love Me. Náčelník apačů by se při ní mohl hrdě prohánět na Hatatitlovi a nic by mu nevadil ani zpěv Andrewa Wyatta ve spolupráci s Boy Georgem.

Kdyby někdo poslouchal album Marka Ronsona na MC, která by byla stou kopií, nedivil by se popotahování tónů ve chvíli, kdy by začaly docházet baterie ve starém dobrém dvojčeti. Jenže takto nezbývá, než nad Colour Of Crumar jen zakroutit nechápavě hlavou.

Rekviem za Japonsko

Zato Introducing The Business zní jako rekviem za dobrou hudbu. Smyčcové nástroje a doslova hučící sbor jsou kombinací, která donutí posluchače pobrukovat si písničku při každém jejím zaslechnutí.

Singl Hey Boy vyvolává stejné pocity jako celé album. Po hudební stránce dobrou skladbu dokážou zavraždit slova a také naopak, jako je tomu právě v Hey Boy. Klávesy hrající cosi, co poslouchají možná v Japonsku při večeři, jsou doplňovány rádoby bicími a polokřičená slova: „Hey girl hey, hey boy hey“ jsou na tomto singlu asi to nejlepší.

Album Record Collection je skrumáží všemožných nástrojů, hlasů a zvuků, stylově mixáží starších indie a hip-hopu. Skladby jako Colour Of Crumar, Selector či Missing Words, které trvají něco přes minutu, zabírají na médiu spíš zbytečné megabajty.

Record Collection je Ronsonovým třetím albem, přičemž předchozí CD Version mu vyneslo ocenění za nejlepšího mužského sólového umělce na Brit Awards, díky více než milionu prodaných výlisků. Zajímavostí jistě je, že Ronson hrál při natáčení alba na klávesy značky Ronson, které vydražil na eBay.

Mark Ronson– Record Collection

Vydáno: 2010
Celkový čas: 47:22
Skladby: Bang Bang Bang, Lose It (In The End), The Bike Song, Somebody To Love Me, You Gave Me Nothing, The Colour Of Crumar, Glass Mountain Trust, Circuit Breaker, Introducing The Business, Record Collection, Selector, Hey Boy, Missing Words, The Night Last Night
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Album Record Collection od Marka Ronsona je jako vůně cigarety pro odnaučeného kuřáka