Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Album Jak se děkuje andělům od skupiny Keks asi nebude chutnat každému

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

13. 5. 2010

Keks - Jak děkuje se andělůmKeksáci po nějaké té chvíli vydávají nové album. Obal od CD Jak děkuje se andělům by možná raději měl být naplněn keksy, aby to za něco stálo.

Keks, Zdroj:archiv

Keks, Zdroj:archiv

Keks jsou jednou z nesmrtelných stálic na nebi české hudby. Album Jak děkuje se andělům otevírá jakoby symbolicky skladba Tolik životů. A kolik životů asi bude posluchač potřebovat, aby s kapelou držel krok? Těžko říct.

Dvojku vyfasovala Jak děkuje se andělům a po jejím poslechu je snadné pochopit, proč se tak jmenuje celý disk. Je asi nejzdařilejší ze všech patnácti nahrávek, které lze slyšet po stisknutí tlačítka play. „Píseň je hodně dobrá, ale jestli to bude šlágr, to ukáže čas. Mně stačí, že text a hudba jsou psané upřímně a od srdce,“ řekl o tomto songu Štěpán Kojan, nejdůležitější z členů Keksů.

Dřívější keksácké skladby měly přeci jen větší náboj a hloubku. Těžko říci, proč se kapela vyvíjela špatným směrem. Spousta posluchačů čekala vzestup, ale bohužel přišel spíše pád.

Keks-Jak děkuje se andělům, Zdroj:archiv

Keks-Jak děkuje se andělům, Zdroj:archiv

Každý další song už připomíná hodně zábavovou kapelu. Výjimkou je snad jen poslední Poslední, která dokáže chytit za srdce citlivější povahy.

Přinejmenším je to škoda, protože Keks byla hodně ambiciózní kapela. V pořadí devátá kompilace je jedna z nejnudnějších ze všech. Suma sumárum, deska by se dala přirovnat k lízání zmrzliny přes sklo. Vypadá sice dobře, ale nijak nechutná.

Keks – Jak děkuje se andělům

Vydáno: 2010

Celkový čas: 54:49

Skladby: Tolik životů, Jak děkuje se andělům, Pomoc, pomoc, Hlava 22, Sníh, Tak zavolej, Nikdy nebudem, Noc, Kamaráde foť, Malíř, Zlomenej prst, Taky taky, Se mnou to není takový, Horská dráha, Poslední

Vydalo: keksrock.cz

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Album Jak se děkuje andělům od skupiny Keks asi nebude chutnat každému