Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alborosie & Shengen Clan v Praze

Redakce

Redakce

23. 2. 2010

Do Čech dorazí král evropského reggae Alborosie & Shengen Clan. Stane se tak v rámci koncertu v Lucerna Music baru, který proběhne 30. března. Pro příznivce reggae to bude jedna z největších hudebních událostí letošního roku.

Alborosie, vlastním jménem Puppa Albo, je sicilský rodák, který však žije v jamajském Kingstonu, kde prorazil do povědomí hitem Kingston Town. Ten v rychlém sledu následovaly další singly, které už tři roky uslyšíte skoro na každé reggae party. Alborosiesovo nadání se projevovalo už od útlého dětství. V patnácti letech dal dohromady svou první skupinu s názvem Raggae National Tiket, která měla takový úspěch, že už v roce svého vzniku byla zapsána pod vydavatelství BGM Records Italia. V roce 2000 dokonce prodala více jak 200 000 CD.

V roce 2001 se zkusil vydat na sólovu dráhu, což se mu velice vyplatilo. Přestěhoval se a začal dělat producenta. Také se pustil do spolupráce s umělci jako Gentleman nebo Kymani Marley, Manu Chao, Mario, Angie Stone nebo Jimmy Cozier. Zanedlouho následovala spolupráce s dalšími umělci pod záštitou GeeJam/Dienz Records.

V té době už pracoval na svém prvním sólovém CD, které vyšlo v roce 2008 pod názvem Soul pirate. Okamžitě se stalo hitem, především písně Herbalist, Call up Jah nebo Waan the herb. V loňském roce vydal druhou desku s názvem Escape from Babylon, která je po zvukové stránce snad ještě lepší než první.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alborosie & Shengen Clan v Praze