Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Albertina představí Gustava Klimta jak jste ho možná neviděli. Kresbami

Redakce

Redakce

13. 3. 2012

OBR: Studie hlavy ležící dívky, dvě studie rukouV letošním roce uplyne již 150 let od narození geniálního malíře Gustava Klimta. Na jaro si vídeňská Albertina připravila výstavu, která představuje Klimta jako nadaného kreslíře.

OBR: Skica kompozice „Die Reiche der Natur"

Klimtovy črty mají neobyčejnou hloubku.  Zdroj: albertina.at

Když se řekne Klimt nebo Vídeňská secese, vybaví se nám řada jeho nejznámějších olejomaleb. Na listech vystavovaných v Albertině je Klimtův talent prezentován z trochu jiné perspektivy. Uvidíme, jak se autorův styl promítal do jeho tvorby s použitím i jiných médií než pastózních barev.

Prohlédněte si skicu Polibku

Emoce a smyslnost Klimtových obrazů je odhalována v jednotlivých črtách, které byly vytvořeny klasickou i barevnou tužkou, křídami, akvarelovými či zlatými barvami nebo perokresbou. Uvidíte mimo jiné i skicu Klimtova nejslavnějšího obrazu Polibek (1907-1908) a mnoho dalších přípravných studií k jeho dílům.

Kresby zachycující malířovo pátrání po ideálních formách a kompozicích si můžeme v Albertině prohlédnout od 14. března až do 10. června letošního roku. Poté se výstava přesune do Los Angeles, kde bude k vidění v Gettyho muzeu až do září.

Gustav Klimt. Die Zeichnungen – Albertina
Vídeň: 14. březen – 10. červen 2012

Kurátorka: Dr. Marian Bisanz-Prakken
Otevírací doba: denně 10-18 hod, středa 10-21 hod
vstupné: dospělí € 11,00, studenti € 8,00, žáci a děti mladší 6 let – zdarma, senioři € 9,00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Albertina představí Gustava Klimta jak jste ho možná neviděli. Kresbami