Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Albatros ocenil ilustrátora Jana Žbánka a vyhlásil literární soutěž

Redakce

Redakce

28. 4. 2011

FOTO: Jan ŽbánekNakladatelství Albatros 15. dubna ocenilo své nejúspěšnější autory a výtvarníky v pražském klubu Lávka. Hlavní cenu za celoživotní práci s dětskou knihou dostal výtvarník, grafik a typograf Jan Žábek. Zároveň byl vyhlášen i třetí ročník Literární soutěže Albatrosu.

FOTO: Jan Žbánek

Jan Žbánek, Zdroj: archiv nakladatelství Albatros

Cenu za autorský projekt si odnesly Ester Stará a Martina Matlovičová za text a ilustrace dětské knihy A pak se to stalo!, která obsahuje deset pohádek pro velké i malé čtenáře. Ocenění za překlad Kiplingových Knih džunglí získal Martin Pokorný. Mezi dalšími vítězi pak byli třeba ilustrátor Jiří Votruba a nebo výtvarník Petr Uchnár.

Zúčastněte se přátelské literární soutěže

Hlavní cenu večera si odnesl malíř, ilustrátor a knižní grafik Jan Žbánek. Byla tak oceněna jeho celoživotní práce na knihách pro děti. Je autorem mnoha obálek, grafických úprav a výtvarnou redakci v nakladatelství Albatros nakonec i řídil. Téměř dvacet pět let také upravoval časopis Mateřídouška.

Šéfredaktorka Albatrosu Šárka Krejčová poté vyhlásila téma třetího ročníku Literární soutěže. Je jím Cena přátelství. Soutěže se může zúčastnit každý s vlastním rukopisem, který doposud nebyl nikde publikován. Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2011, vítěz obdrží finanční odměnu a jeho rukopis bude vydán v nakladatelství Albatros.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Albatros ocenil ilustrátora Jana Žbánka a vyhlásil literární soutěž