Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alba, která si v březnu nesmíte nechat ujít: Pharrell Williams či Johnny Cash

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

5. 3. 2014

Je tady měsíc březen a s ním řada nových desek, které by vás neměly minout. Tento měsíc si na své přijdou mnozí. Dočkáme se počinů amerického zpěváka Pharrella Williamse, indie hvězd Foster The People či posmrtné desky Johnnyho Cashe.

Pharrell Williams. | Zdroj: oficiální facebook interpreta

Pharrellu Williamsovi se poslední dobou vážně daří. | Zdroj: oficiální facebook interpreta

Pharrell Williams – G I R L

Datum vydání: 3. března 2014

Popularita usměvavého zpěváka Pharrella Williamse bleskově roste. Loni na sebe úspěšně upozornil hned ve dvou nejprodávanějších singlech roku, když spojil síly s Robinem Thickem a Daft Punk. Na jeho druhé řadové desce G I R L narazíme například na funkový hit Happy, ke kterému Williams dodatečně natočil historicky první čtyřiadvacetihodinový videoklip.

Metronomy – Love Letters

Datum vydání: 10. března 2014

Londýnská indie parta Metronomy vydává čtvrté album. Ponese název Love Letters a svým fanouškům ho kvarteto živě představilo na britských koncertech v posledních dvou měsících. Jako tradičně se na něm dočkáme skladeb s chytla0vými kytarovými melodiemi a prvky elektroniky. Už podle titulní písně lze soudit, že Metronomy nezklamou.

Foster the People – Supermodel

Datum vydání: 18. března 2014

Kdo by neznal megahit Pumped up Kicks? V roce 2011 s ním Foster the People doslova ovládli hitparády a dokonce získali nominaci na prestižní cenu Grammy. Kalifornská indie popová trojice však určitě není kapela jedné písně, což potvrzuje kvalita ostatních věcí na debutu Torches. Na druhé řadovce můžeme čekat progres v podobě příklonu k rocku a psychedelii.

Tony Bennett & Lady Gaga – Cheek to Cheek

Datum vydání: 18. března 2014

Uznávaný jazzman Tony Bennet a nepřehlédnutelná popová hvězda Lady Gaga. Přestože je mezi nimi věkový rozdíl šedesáti let, v duetu zní jako stejně zkušení muzikanti, kteří spolu zpívají celý život. Důkazem je společná píseň The Lady is a Tramp, která vyšla na Bennetově desce Duet II a vysloužila mu v roce 2011 ocenění Grammy. Zaznamená podobný úspěch jejich březnové album Cheek to Cheek?

Johnny Cash – Out Among the Stars

Datum vydání: 25. března 2014

Největší hvězda country a nespoutaný rebel Johnny Cash nás opustil v roce 2003. V současném hudebním světě se ovšem objevuje více a více interpretů, kteří navazují na jeho odkaz. Posmrtné album Out Among the Stars, které bude obsahovat ztracené nahrávky z osmdesátých let, potěší nejen dlouholeté fanoušky, ale i ostatní generace hudebních nadšenců. Cashův zpěv se totiž nikdy neoposlouchá.

Kaiser Chiefs – Education, Education, Education and War

Datum vydání: 31. března 2014

Zejména ve Velké Británie lidé netrpělivě očekávají šestou desku tamějších nezávislých rockerů Kaiser Chiefs. Přestože už asi nikdy nenavážou na éru okolo hitu Ruby a počinu Yours Truly, Angry Mob, stále se s nimi musí počítat jako s originální a zajímavou kapelou. Education, Education, Education and War může nepochybně překvapit.

 

Další zajímavá alba, která vyjdou v březnu:

Elbow – The Take Off and Landig of Everything (10. března)

Blondie – Ghosts of Download (17. března)

La Dispute – Rooms of the House (18. března)

Future Islands – Singles (25. března)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alba, která si v březnu nesmíte nechat ujít: Pharrell Williams či Johnny Cash