Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Alain Delon oslaví 80. narozeniny. Za ženu jeho života označil Mireille Darcovou

ČTK

ČTK

4. 11. 2015

Alain Delon na sebe krátce před oslavou svých 80. narozenin upozornil vyznáním lásky herečce Mireille Darcové, se kterou herec kdysi žil 15 let, uvedl deník Le Figaro. Delonovým životem přitom prošlo mnoho krásných a slavných žen, jako například herečka Romy Schneiderová či modelka Rosalie van Breemenová, s níž má dvě děti.

Alain Delon

Alain Delon v roli Povídka o policajtovi, Zdroj: distributor filmu

„Ženou mého života je Mireille Darcová,“ vyznal se v rozhovoru pro časopis Tv Magazine francouzský filmový a divadelní herec oceněný Césarem, který se 80 let dožívá v neděli. Vyznání překvapilo podle Le Figaro o to víc, že životní dráhy dvojice se rozešly před mnoha lety, v roce 1984.

Darcová se podle listu také netají svou neutuchající vášní, kterou k Delonovi chová. „Není mu 80. Jsou lidé, kteří nemají věk. On k nim patří. Jeho velkou silou je ohromná přitažlivost a neuvěřitelná impozantnost. Alain je největší (francouzský) herec od úmrtí Jeana Gabina a Lina Ventury,“ soudí herečka, které bylo v květnu 77 let.

Alain Delon s Mireille Darcovou

Alain Delon s Mireille Darcovou, Zdroj: theredlist.com

Delon se již ve 23 letech stal filmovou hvězdou velikosti Gérarda Philipa nebo Jeana Maraise. Byl dokonce nazýván Brigitte Bardotovou v mužském provedení. Během své kariéry spolupracoval s nejznámějšími filmovými režiséry jako Luchino Visconti, Jean-Luc Godard, Jean-Pierre Melville, Michelangelo Antonioni nebo Louis Malle. Natočil stovku filmů.

Herec nyní podle Darcové žije v osamocení. „Je sám. Je to jeho volba. Nyní má chuť takto žít. Je to jeho věc. Samota ho uklidňuje. Alain žije dobrovolně v hluboké samotě, v jiném světě, v minulosti s lidmi, které měl moc rád. Vnitřní nespokojenost ho provázela vždy. Dnes je to muž více uzavřený do sebe. Ale není oběť, je to bojovník,“ ujišťuje herečka, která podle Le Figaro zůstala velmi blízkou přítelkyní stárnoucího idolu několika generací divaček i diváků.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Alain Delon oslaví 80. narozeniny. Za ženu jeho života označil Mireille Darcovou