Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Al-Yaman přicházejí s novým CD Insanyya

Redakce

Redakce

12. 1. 2010

Al-YamanMultietnická pražská formace Al-Yaman po dlouhém očekávání přichází s novým albem Insanyya. Deska, která prorazí na pulty obchodů již v pátek 15. ledna 2010, znamená pro skupinu především velký come back na hudební scénu.

Zdroj: www.al-yaman.cz

Al-Yaman, Zdroj: archiv

Pražská kapela Al-Yaman propojuje zvuk akustických nástrojů a elektroniky s taneční hudbou a hlavně se světem arabské společnosti. Do podvědomí posluchačů se konspirace zapsala především nezapomenutelným hlasem zpěvačky Ashwaqi Abdully Kulaiby z Adenu (Jemen). V současné době je Al-Yaman díky své konekci mezi klasikou, představující lidové písně, a moderními postupy, jednou z nejlepších kapel svého žánru a to nejen u nás, ale i v Evropě.

Po dlouhých pěti letech se kapela objevuje s novým CD Insanyya. „V porovnání s minulou deskou,“ poznamenal leader kapely Aleš Hyvnar, „se tentokrát jedná o album o něco rockovější, naléhavější, stylově ucelenější, ale poslechově náročnější. Změna lze zaznamenat také v barvě a poloze hlasu zpěvačky. Celá nahrávka disponuje neobvyklým jazykem, jakým pro nás arabština zaručeně je. Jen stěží lze definovat žánr, ke kterému Al-Yaman patří a to je také možná důvod, proč má tato multikulturní formace stále více fanoušků.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Al-Yaman přicházejí s novým CD Insanyya