Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Akon kradl auta. Dnes mluví o tajemství svého hudebního úspěchu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

15. 5. 2011

FOTO: AkonSenegalsko-americký zpěvák Akon se u nás proslavil před šesti lety hitem Lonely. Dnes je již matadorem světového R’n’B, a tak prozradil tajemství svého úspěchu. Podle něj je to láska ke všem hudebním stylům, které se ve své hudbě snaží kombinovat.

FOTO: Akon

Akon, Zdroj: jushustle.com

Akon se nechal slyšet, že na rozdíl od většiny ostatních zpěváků je otevřený všem hudebním žánrům. Jeho hudební záběr je široký, což má nesmírný vliv na samotné komponování nových skladeb. Dobrý muzikant se nesmí omezovat jen na místní hudbu. Je nutné otevřít brány světové hudby a nechat ji na sebe působit.

„Svět je větší. Není to jen Amerika. Oni neposlouchají reggae, rock, dance nebo house. Podle mě je to pro hudební průmysl a umělce vůbec velmi špatné.“

Jen vlivem nejrůznějších hudebních stylů lze podle Akona dosáhnout efektivnosti a originality, která je v dnešní hudbě tak žádaná. Nové skladby tak přinesou do našeho světa něco nového. Akon se o to snaží a sám obdivuje několik málo dalších umělců, kteří mají odvahu se zvukem jako takovým experimentovat. Zkoušejí tak věci, které byly dříve nemyslitelné, ničí hranice a přestávají omezovat svou vnitřní osobnost. A právě až poté vzniká podle Akona kvalitní hudba.

Zpěvák se kvalitní hudbou ale paradoxně začal aktivně zabývat ve vězení. Když byl na střední škole, jeho rodiče se odstěhovali do Atlanty, a Akon tak velmi rychle nabyl absolutní svobodu, se kterou naložil po svém. Možná toužil po bohatství bez práce, možná v tom byla vidina jedinečného dobrodružství.

Zpěvák začal krást a následně prodávat luxusní automobily. Dostal se tak do křížku se zákonem a odseděl si tři roky ve vězení. A právě zde měl patrně dost času na přemýšlení o svém životě – odhodil svou nálepku zločince a začal se věnovat hudbě. Právě během oněch tří let stvořil většinu skladeb ke svému debutovému albu Trouble. Dnes je již jeho černá minulost téměř zapomenuta, a tak tato R’n’B hvězda může směle pokračovat ve své hudební kariéře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akon kradl auta. Dnes mluví o tajemství svého hudebního úspěchu