Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Akce pro diváky a výrazné změny v repertoáru chystá na letošek Kašpar v Celetné

Anna Kottová

Anna Kottová

30. 1. 2011

FOTO: Fotografie z tiskové konference spolku Kašpar a Divadla v CeletnéPřevratné novinky chystá na novou sezónu divadelní spolek Kašpar v Divadle v Celetné. Celkem skončí sedm představení a naopak se na repertoáru postupně objeví pět her nových. Soubor chystá na letošek 66 zájezdů mimo Prahu a také mnoho zajímavých akcí pro diváky.

FOTO: Fotografie z tiskové konference spolku Kašpar a Divadla v Celetné

Režiséři J. Špalek (nahoře) a F. Nuckolls (dole) na tiskovce Foto: Anna Kottová, Topzine.cz

Jako první letos vykročí na scénu představení Draci noci, které obsahuje egyptskou, indiánskou, japonskou a čínskou poezii. Následovat jej bude rozšíření letního speciálu Rozmarné léto – bonus opět v režii Jakuba Špalka a zřejmě i v původním vančurovském jazyce. „Velké procento lidí na to chodí každý rok a my ucítili potenciál pracovat s divákem, který už ten děj hry zná. Bude to jako DVD, na kterém máte na konci vystříhané, cenzurované a nepovedené scény,“ vysvětlil záměr hry šéf spolku Kašpar Jakub Špalek.

Ženy, mše a děti

V říjnu přijde Kašpar s hrou Baletky, ve které využije všechny herečky ze své šatny. K současným předvánočním speciálům se připojí Rybofka, kde Kašpar sborově zazpívá Rybovu Českou mši vánoční. „Představení budeme hrát před Vánocemi, kde má svoji sílu,“ uvedl Špalek. Zima bude také patřit rodinnému představení pro děti a dospělé Mikulášovy patálie v režii Filipa Nuckollse, ve kterém se jako Mikuláš představí Matouš Ruml, známý jako Lexa ze seriálu Comeback, a v roli Celestýna Petr Lněnička.

Dvouměsíční derniérová smršť

Nejprve se postupně rozloučíme s menšími představeními jako je Komenského Labyrint světa a ráj srdce, Sigarevovo Černé mléko a Stroganovo Vertigo. Nejcitelnější změnou pro diváky bude konec celé Elsinorské trilogie, která zahrnuje představení Claudius a Getruda, Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi a Hamlet. Nejdéle se z této trojice hraje Hamlet, a to úctyhodných šest let. V květnu také skončí Richard III., který se na scéně Divadla v Celetné udržel neuvěřitelných deset let a Jan Potměšil získal v roce 2000 za roli Richarda Cenu Alfreda Radoka. „Uzrál čas na řadu derniér, na tom není nic nezvyklého. Už teď je zřejmé, že se to často neobejde bez slzy v oku. Představení s námi bytostně spjatá už tady brzy nebudou,“ posteskl si Jakub Špalek.

Nejzajímavější novinkou je především Kašparův dárek, v rámci kterého Kašpar nabídne tři vybraná představení v měsíci za sníženou cenu 99 Kč. Od listopadu je také možné zakoupit lístky přes internet, čímž se divadlo snaží vyjít vstříc hlavně mimopražským divákům. Za zmínku stojí také charitativní koncert skupiny Tata Bojs, který se uskuteční 29. května.

Kašpaří narozeniny

Největší akce letošního roku se ale koná v Divadle v Celetné v březnu, kdy Kašpar oslaví 21. narozeniny třídenním mejdanem. První se na programu ocitne ples, na který jsou zváni všichni ve společenském oděvu, spojený s velkým bazarem, kde se budou prodávat staré fotografie a plakáty. Následovat jej bude diskotéka a Kašparovo kino.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akce pro diváky a výrazné změny v repertoáru chystá na letošek Kašpar v Celetné