Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Akce na víkend: Parní vlak na Dobříš a výročí Děčínského expresu

Hana Chytrá

Hana Chytrá

20. 5. 2011

Sobota 21. května bude opět ve znamení parních vlaků. České dráhy vypravují hned dvě soupravy, jednu do Dobříše, druhá připomene výročí 160 let trasy Praha – Děčín – Drážďany.

FOTO: parní vlak

Parní vlak, Zdroj: cdmuzeum.cz

V sobotu 21. května vypraví České dráhy parní vlak na Dobříš. Soupravu z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu poveze parní lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186) z roku 1917. Vlak doprovodí již tradičně hudební skupina „Vlak na Dobříš“. Cestující, kteří dojedou do Dobříše, mohou navštívit tradiční dobříšské Májové slavnosti. Mezi nádražím a centrem města bude jezdit bezplatný autobus.

FOTO: jízdní řád Praha-Dobříš

Jízdní řád Praha-Dobříš, Zdroj: cd.cz

Vlak vyjede z nádraží Praha-Braník v 9:46 hod. a do Dobříše dorazí ve 12:24. Cestou zastaví ve stanicích Praha-Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čisovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice. V soupravě parního vlaku bude zařazen i bufetový vůz a pro zájemce je připraveno pamětní razítko.

Doba potřebná pro doplnění vody do parní lokomotivy ve stanici Měchenice bude vyplněna písničkami skupiny Buffon’s Steam Engines. Po příjezdu do stanice Dobříš bude v prostorách nádraží připraven koncert skupin Vlak na Dobříš a Flashback.

Ve 14:00 se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět. Odjezd vlaku z Dobříše zpět do Prahy je naplánován na 15:35 odpoledne, příjezd do Braníka bude v 17:08.

Ceník trasy Praha – Dobříš
Praha – Dobříš (zpáteční) – 240 korun
Praha – Dobříš (jednosměrná) – 200 korun
Dobříš – Malá Hraštice (zpáteční) – 100 korun
úseková jízdenka Praha – Měchenice nebo Měchenice – Dobříš – 100 korun
úseková jizdenka mezi sousedními stanicemi – 60 korun
místenka (v předprodeji ve stanici Praha-Braník) – 20 korun

Děčínský expres připomene 160 let trati Praha – Děčín – Drážďany

FOTO: jízdní řád Praha - Děčín

Jízdní řád Praha - Děčín

Parní lokomotiva 498.022, zvaná „Albatros“, poveze v sobotu 21. května zvláštní vlak, který pojede na trati Praha Masarykovo nádraží – Děčín hlavní nádraží a zpět. Jízda „Děčínského expresu“ připomene výročí 160 let trati Praha – Děčín – Drážďany a zároveň je součástí Městských slavností v Děčíně. Ve vlaku bude zařazen restaurační vůz a vyjede v 9:00 z pražského Masarykova nádraží.

Jízdenky na jízdu parním vlakem je možné zakoupit pouze ve vlaku. Součástí jízdenky bude i pamětní lepenková jízdenka, kterou obdrží každý cestující. V Děčíně je možné navštívit expozici historie zabezpečovací a sdělovací techniky na Stavědle 15 sever.

FOTO: cena jízdného Praha-Děčín

Cena jízdného Praha-Děčín

Po předložení jízdenky z vlaku je vstup zdarma. Součástí Městských slavností v Děčíně bude historický trh na nádvoří děčínského zámku s připomenutím tradičních řemesel a života našich předků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akce na víkend: Parní vlak na Dobříš a výročí Děčínského expresu