×
TOPZINE.cz

Akce na víkend: Parní vlak na Dobříš a výročí Děčínského expresu

Sobota 21. května bude opět ve znamení parních vlaků. České dráhy vypravují hned dvě soupravy, jednu do Dobříše, druhá připomene výročí 160 let trasy Praha – Děčín – Drážďany.

FOTO: parní vlak
Parní vlak, Zdroj: cdmuzeum.cz

V sobotu 21. května vypraví České dráhy parní vlak na Dobříš. Soupravu z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu poveze parní lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186) z roku 1917. Vlak doprovodí již tradičně hudební skupina „Vlak na Dobříš“. Cestující, kteří dojedou do Dobříše, mohou navštívit tradiční dobříšské Májové slavnosti. Mezi nádražím a centrem města bude jezdit bezplatný autobus.

FOTO: jízdní řád Praha-Dobříš
Jízdní řád Praha-Dobříš, Zdroj: cd.cz

Vlak vyjede z nádraží Praha-Braník v 9:46 hod. a do Dobříše dorazí ve 12:24. Cestou zastaví ve stanicích Praha-Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čisovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice. V soupravě parního vlaku bude zařazen i bufetový vůz a pro zájemce je připraveno pamětní razítko.

Doba potřebná pro doplnění vody do parní lokomotivy ve stanici Měchenice bude vyplněna písničkami skupiny Buffon’s Steam Engines. Po příjezdu do stanice Dobříš bude v prostorách nádraží připraven koncert skupin Vlak na Dobříš a Flashback.

Ve 14:00 se parní vlak vydá na výletní jízdu z Dobříše do Malé Hraštice a zpět. Odjezd vlaku z Dobříše zpět do Prahy je naplánován na 15:35 odpoledne, příjezd do Braníka bude v 17:08.

Ceník trasy Praha – Dobříš
Praha – Dobříš (zpáteční) – 240 korun
Praha – Dobříš (jednosměrná) – 200 korun
Dobříš – Malá Hraštice (zpáteční) – 100 korun
úseková jízdenka Praha – Měchenice nebo Měchenice – Dobříš – 100 korun
úseková jizdenka mezi sousedními stanicemi – 60 korun
místenka (v předprodeji ve stanici Praha-Braník) – 20 korun

Děčínský expres připomene 160 let trati Praha – Děčín – Drážďany

FOTO: jízdní řád Praha - Děčín
Jízdní řád Praha - Děčín

Parní lokomotiva 498.022, zvaná „Albatros“, poveze v sobotu 21. května zvláštní vlak, který pojede na trati Praha Masarykovo nádraží – Děčín hlavní nádraží a zpět. Jízda „Děčínského expresu“ připomene výročí 160 let trati Praha – Děčín – Drážďany a zároveň je součástí Městských slavností v Děčíně. Ve vlaku bude zařazen restaurační vůz a vyjede v 9:00 z pražského Masarykova nádraží.

Jízdenky na jízdu parním vlakem je možné zakoupit pouze ve vlaku. Součástí jízdenky bude i pamětní lepenková jízdenka, kterou obdrží každý cestující. V Děčíně je možné navštívit expozici historie zabezpečovací a sdělovací techniky na Stavědle 15 sever.

FOTO: cena jízdného Praha-Děčín
Cena jízdného Praha-Děčín

Po předložení jízdenky z vlaku je vstup zdarma. Součástí Městských slavností v Děčíně bude historický trh na nádvoří děčínského zámku s připomenutím tradičních řemesel a života našich předků.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..