Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Akce na státních hradech a zámcích během posledních červencových dní

Hana Chytrá

Hana Chytrá

20. 7. 2010

!TIPY NA VÝLET! FOTO: Zámek LedniceLéto a prázdniny jsou v plném proudu a tím pádem také turistická sezóna na státních hradech a zámcích. Využijte speciální poslední červencové akce na našich krásných památkách a navštivte zámek či hrad v některém z vybraných krajů! Topzine.cz přináší výběr z plánovaných akcí v posledních dvou týdnech letošního července.

FOTO: Zámek Lednice

Státní zámek Lednice, Foto: Hana Chytrá

Středočeský kraj

Na Zámku Mnichovo Hradiště se 24. července koná tradiční Zahradní slavnost k poctě Albrechta z Valdštejna.

Jihočeský kraj

Všichni, kteří chtějí proniknout opravdu pod povrch soukromého života aristokracie, ať si nenechají 29. července uniknout přednášku historika Z. Bezecného na zámku Hluboká na téma Rodinný život Schwarzenbergů na zámku Hluboká.

Plzeňský kraj

V sobotu 24. července se koná na Rabí Středověká noc na hradě.

Královéhradecký kraj

Na zámek Náchod se přijeďte bát na Večerní prohlídky s černou paní a dalšími strašidly ve dnech 30. a 31. července vždy od deváté a desáté večerní.

Kraj Vysočina

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou zve na oživenou výstavu Sladký život zámecký, pouze ve dnech 24. a 25. července. Dozvíte se, co vše zpříjemňovalo život aristokratům.

Cesta pana Lva z Rožmitálu z Čech až na konec světa je název hudebního pořadu s historickými skladbami a tanci, který je možné vidět na hradě Lipnici nad Sázavou 24. až 25. července.

Zámek Náměšť nad Oslavou pořádá 24. – 31. července svůj letní multižánrový kulturní festival Folkové prázdniny.

A zámek v Telči připravuje na 24. července do prostor zámeckého zahradnictví koncert Jaromíra Nohavici.

FOTO: Hrad Rabí

Hrad Rabí, Foto: Hana Chytrá

Jihomoravský kraj

Zámek Lednice připravil na 23. a 24. července noční prohlídky se scénkami ze šlechtického života.

Olomoucký kraj

Do života v podzámčí můžete nahlédnout 31. července v Souboru staveb lidové architektury Příkazy. Připraven je pro vás tzv. Rolnické deň, zaměřený na sklizeň. Jedná se o program v rámci 5. ročníku cyklu Jak se žilo na venkově, kdy výklad je během prohlídek zaměřen na běžný život na selském gruntě.

Moravskoslezský kraj

V ostravském dole Michal jsou připraveny, 23. 7. a 30. 7. 2010 vždy od 21:00 Večerní prohlídky Dolu Michal s hornickou lampou, přilbou a sebezáchranným kyslíkovým přístrojem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akce na státních hradech a zámcích během posledních červencových dní