Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Akademie věd předvede své výsledky na výstavě Věda pro život

Martin Peška

Martin Peška

4. 9. 2009

veda-pro-zivotOd úterý 9. září do 23. října bude v přízemí budovy Akademie věd České republiky v Praze bude otevřena volně přístupná výstava Věda pro život, kterou se vědci pokusí přiblížit veřejnosti svou práci.

„Výstava se svým konceptem snaží poukázat na čtyři hlavní oblasti: tradice, výsledky, mezinárodní spolupráce a budoucnost vědecké činnosti Akademie věd ČR,“ řekl za Akademii věd Leoš Kopecký.

Zahájení výstavy proběhne už v úterý 8. září v 17 hodin za hudebního doprovodu Komorního orchestru Akademie pod taktovkou Pavla Hryzáka . Uspořádání výstavy by mělo být podle Akademie věd především jako prezentace rozmanitosti práce vědeckých týmů.

„Naší prací je věda. Je těžké vyčítat  špičkovému fyzikovi, biologovi, genetikovi, historikovi, že netráví deset hodin měsíčně, aby někoho přesvědčoval, že jeho práce má smysl a bude z toho mít užitek celá společnost. Netvořili jsme tuto výstavu pro ty, kdo pochybují, jestli investice do základního výzkumu se vyplatí, ale pro ty, které zajímá, kam až sahá excelence naší vědy,“ uvedl předseda Akademie věd  České republiky prof. Jiří Drahoš.

Otevírací doba výstavy bude v  pracovní dny od 9 do 18 hodin. Více na www.veda-pro-zivot.cz.

akademie-ved-cr

Foto: archív Akademického bulletinu

Foto v perexu: avcr.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akademie věd předvede své výsledky na výstavě Věda pro život