Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Akademie Hvězdné flotily na Pragoconu!

Redakce

Redakce

11. 1. 2010

trekken-pragocon-2010-perexMělo to trvat ještě 151 let, ale Pracogon předběhne čas a v linii Trekkenu 4 poprvé slavnostně otevře své brány pravá Akademie Hvězdné flotily!

„Trekken 4 je Star Trek programová linie Pragoconu 2010. Součástí programu budou poutavé přednášky na různorodá témata, soutěže, tematické projekce a diskuze na pro Star Trek aktuální témata. Nově se na programu objeví i nový projekt českých fanoušků Star Treku jménem Akademie Hvězdné flotily, vylepšením na Trekkenu je i živá hra mezi návštěvníky – LARP.“

Zdroj: subspace.cz/trekken/

Zdroj: subspace.cz/trekken/

Takto lákají své budoucí účastníky webové stránky startrekovské programové linie Trekken 4. V mnoha ohledech se nebude lišit od jiných předchozích linií, avšak nyní poprvé v celé historii českých konventů zájemci okusí, jaké je to být opravdovými kadety Hvězdné flotily.

Nápad na založení Akademie Hvězdné flotily (dále jen AHF) se zrodil již před několika lety v hlavě vedoucího programové linie Rostislava Boudy, známého především pod svou přezdívkou kapitána Jaremi Erik Johansona. „Tohle bude jen začátek,“ přiznává, „začneme jakousi lehčí verzí, abychom zjistili případné mezery. Na Festivalu Fantazie 2010 to však již půjde o opravdový dril!“

A jak bude ona slavná AHF vypadat? Jednoduše řečeno, skoro jako vysoká škola. Zájemci o získání titulu a kariérního postupu u Hvězdné flotily budou docházet na tematické přednášky z historie, techniky i zbraňových systémů. Nebudou chybět informace o nejslavnějších kapitánech, jejich taktických bojových postupech, ani vyjednáváních. Diplomacie, první kontakt, znalost charakterů vybraných ras, jejich slabiny i přednosti. Jednoduše veškeré informace, které by měl správný absolvent  AHF ovládat se dozví právě tady. Protože ale ani v daleké budoucnosti není všechno jen tak úplně zadarmo, budou se muset kadeti také poprat s příslušnými testy, které prokážou jejich nabyté znalosti.

Protože je však Trekken 4 především o zábavě, čeká zájemce celokonová hra LARP.

LARP pochází z anglického live action role-playing game, která je formou hraní rolí, kterou hrají živí lidé podobně jako představení na divadle. Hlavním rozdílem od ostatních her typu Dračí doupě je, že hráč v reálném čase a svým vlastním tělem i činy pomáhá rozvíjet již dopředu pečlivě naplánovaný příběh. Každý jeho přínos i chyba tak odvíjejí nové možnosti. U LARPu se automaticky předpokládá, že je hráč v roli, proto by jeho jednání mělo být neměnné, automatické a za každé situace takové, jaké si pro svůj charakter vytvoří.

Kompletní program Trekkenu 4 naleznete na webových stránkách subspace.cz/trekken a celého festivalu pak na festivalfantazie.cz/pragocon.

„Všechno je připravené,“ dodává vedoucí line, kapitán Johanson. „Fanouškům už stačí jen jediný rozkaz: Make it so!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Akademie Hvězdné flotily na Pragoconu!