Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Agatha Christie se spojila s Policií ČR!

Redakce

Redakce

7. 9. 2010

FOTO: Hercule PoirotaFenomenální autorka nejúspěšnějších a nejznámějších detektivních příběhů Agatha Christie se dočkala i u nás své vlastní výstavy, která probíhá již od úterý 7. září v Muzeu Policie při příležitosti stodvacátých narozenin této nejprodávanější autorky.

FOTO: Hercule Poirota

Slavný detektiv Hercule Poirota, Zdroj: distributor filmu

Narodila se 15. září 1890. Příjmení Christie získává roku 1914, kdy se vdává za důstojníka Archibalda Christie. Po válce, během níž působí jako dobrovolná sestra, se stává ženou v domácnosti, kde se věnuje dceři Rosalind. Její první detektivka vychází roku 1921  pod názvem Záhada na zámku Styles, kde poprvé vystupuje Hercule Poirot. Následuje rozvod. Novým manželem je Max Mallowan. Je jí uděleno několik cen a titulů. Od vydání první detektivky již každý rok vychází alespoň další jedna kniha.

Agatha Christie v Česku

Právě tuto autorku čeká nyní významné výročí – dožila by se 120 let. K této příležitosti začíná již 7. září výstava, která bude ukončena 14. října, kdy slaví svátek Agáta. Pořádá ji Společnost Agathy Christie. 15. září pak proběhne od 17 hodin představení audioknih Agathy Christie. Výstava i prezentace se konají v prostorech Muzea Policie České Republiky, které můžete navštívit od úterý do neděle od 10:00 do 17:00 s výjimkou termínu od 24.9 do 28.9, kdy bude otevírací doba omezena.

Výstava bude určitě stát za zhlédnutí a prezentace má také zajímavý program. Kromě poslechu audioknih, které poskytne vydavatelství Tympanum, vystoupí i zástupce Společnosti Agathy Christie Marek Veselý. Zúčastnit prezentace by se měla i Hana Kofránková, která režírovala audioknihu Vraždy podle abecedy, a interpret uvedeného CD Aleš Procházka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Agatha Christie se spojila s Policií ČR!