Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Aerosmith pojedou zřejmě dále bez Stevena Tylera

Redakce

Redakce

11. 11. 2009

aerosmithNení tomu tak dávno, kdy frontman Aerosmith Steven Tyler veřejně vyvracel, že se skupina rozpadá. Uplynulo pár měsíců a jednašedesátiletý zpěvák zřejmě odchází a pro kapelu nastávají krušné chvíle.

Zdroj: archiv skupiny

Zdroj: archiv skupiny

První viditelné problémy se v kapele objevily v srpnu, kdy si Tyler zlomil rameno na koncertě v Jižní Dakotě. Tehdy nějak podcenil svůj věk a taneční schopnosti, zakopl a spadl z pódia. Zbytek koncertů tohoto turné musel být zrušen. Další zakládající člen Aerosmith kytarista Joe Perry doznává, že po tomto incidentu přes měsíc se Stevenem nemluvil. Neshody byly prý způsobeny také Tylerovou nechutí komunikovat a odpovídat na telefonáty.

O odchodu se v deníku Las Vegas Sun vyjadřuje opět Joe Perry, který doznává, že Steven kapelu opustil po koncertě, který se konal 1. listopadu na závodech Formule 1 v abú Dhabi: „Steven odešel, pokud to tak mohu říct. Nevím o tom víc než vy. Předevčírem jsem vystoupil z letadla. V přímém přenosu jsem viděl, jak Steven mluví o tom, že odchází z kapely. Nevím, na jak dlouho, jestli na neurčito nebo natrvalo. Nic víc o tom nevím.“

Budoucnost této legendární kapely, která dala světu hity jakou je Cryin‘, Crazy, Dream On, Walk This Way či líbivý ploužák I Don´t Wanna Miss A Thing, naštěstí nevypadá tak černě. Přestože je opouští srdce kapely, Joe je rozhodnutý pokračovat. Nechce zahodit 40 let, které spolu všichni prožili, přesto neskrývá své nejistoty: „V tuhle chvíli zatím nevím, jakým směrem to půjde, ale asi si najdeme někoho jiného, kdo bude zpívat v těch místech, kde potřebujeme zpěváka“. Nezbývá než držet palce, aby vše dobře dopadlo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Aerosmith pojedou zřejmě dále bez Stevena Tylera