Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Aerosmith budou konečně v Praze. Není to Crazy?

Redakce

Redakce

1. 6. 2010

Aerosmith, hardrocková kapela držící rekord v počtu zlatých a platinových alb a také nejprodávanější americká rocková kapela vůbec, zavítá konečně do České republiky!

Aerosmith, Zdroj: archiv

Jedni z nejslavnějších rockerů planety zahrají 1. července v pražské O2 Aréně v rámci Cocked, locked, ready to rock tour. Jako malou ochutnávku před touto očekávanou akcí si pojďme připomenout některé nejslavnější videoklipy této hvězdné party.

Kapela vznikla roku 1970 v Bostonu. Zakládajícími členy byli kytaristé Joe Perry a Ray Tabano, bubeník Joey Kramer, baskytarista Tom Hamilton a zpěvák Steven Tyler. O rok později Raye Tabana nahradil Brad Whitford, jinak se složení kapely dodnes prakticky nezměnilo.

První album, vydané v roce 1973 kapela nazvala jednoduše Aerosmith a pochází z něj píseň Dream On, která byl zařazena na seznam 500 písní, které formovaly rock a patří mezi nejznámější počiny kapely.

O dva roky později vydané Toys In The Attic vyneslo kapelu opravdu na vrchol.

Vtipný videoklip doprovázející píseň Pink z alba Nine Lives (1997) pobaví nejednoho fanouška jinak drsného rockového stylu Stevena Tylera.

Z téhož alba pochází také velmi známá píseň Crazy.

Píseň I Don’t Wanna Miss a Thing mají filmoví i hudební fanoušci jistě spojenou s filmem Armageddon, ve kterém si zahrála i Stevenova dcera Liv Tyler.

Podtrženo a sečteno, kapela má za sebou třicet let hraní a obrovské úspěchy na hudební scéně, samozřejmě s patřičným mediálním humbukem, drogovými excesy a skandály. K této legendě zřejmě není třeba nic dodávat, neboť stále patří mezi největší oblíbence fanoušků rock’n’rollu po celém světě a v červenci se máme na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Aerosmith budou konečně v Praze. Není to Crazy?