Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Advík 2010: Anime Dance Víkend

Redakce

Redakce

22. 7. 2010

Fascinuje vás Japonsko, východní bojová umění, manga a anime? Jestli jste si v duchu odpověděli alespoň na dvě ze čtyř otázek kladně, určitě vás potěším. Pátý ročník festivalu Advík se letos bude konat v Praze. Pyšní se statusem jednoho z největších festivalů východní kultury konaných v České republice pod záštitou Menzy ČR.

Maskot č. 1 Zdroj: advik.cz

Festival Advík bude zahájen ve středu 28. července a ukončen bude v pondělí 2. srpna 2010. Cílem Anime Dance Víkendu je seznámit obyvatele České republiky s Japonskem a jeho zvyklostmi, chce přiblížit japonskou mentalitu a přístup k životu. K pochopení tamější kultury určitě poslouží hodně pestrý program, který najdete na oficiálních stránkách. V průběhu festivalu se uskuteční sesterská akce F-Expo, díky které můžete nakouknout do světa sci-fi, fantasy a literatury zabývající se fantastikou.

Mezi VIP hosty uvidíte japonskou kapelu Gothika, která vystoupí 28. července ve večerních hodinách. Další hosté představí svou AMV tvorbu; Koopiskeva, Mirkosp a Aggressor. Během festivalu si můžete zahrát deskové hry, setkat se s fanoušky fantastiky, užít si východní umění i zajímavé soutěže. Zájemci si budou moci zatancovat i na japonském tanečním festivalu Matsuri.

Maskot č. 2, Zdroj: advik.cz

Co vám ještě Advík může nabídnout? Předně řadu přednášek, workshopů, eventů a překvapení. Během pěti dnů se necháte zavést do nejzapadlejších koutů Japonska a zároveň vás překvapí, kolik potkáte spřízněných duší.  Můžete se zúčastnit japonského plesu s tombolou nebo celonoční vražedně nebezpečné hry NAH 5. Pro příznivce a nadšence kostýmů je připravena Cosplay soutěž. Čeká na vás i čítárna, ve které bude 2 500 mang. Určitě se nezapomene ani na Naruta, Bleach i asijskou hudbu a z fantastiky se můžete těšit na Maelström, PC hernu, Setkání příběhů (Storycon), deskové hry a jiné.

Podle organizátorů by to mělo být pět nezapomenutelných dnů. Doufejme, že své předsevzetí vyplní a všechno se povede bez větších problémů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Advík 2010: Anime Dance Víkend