Píseň Rolling in the Deep anglické zpěvačky Adele se stala letošním hitem. Stejně tak i její druhé album 21. Právě to se dostalo do užšího výběru Mercury Prize.

Adele, Zdroj: adele.tv
„Jsem naprosto šokovaná, že jsem byla nominovaná na Mercury Prize,“ Adele napsala na svém oficiálním blogu. „Děkuju moc. Zjistila jsem to, když jsem se vracela domů z Paříže a je to nečekané. Gratuluju také všem dalším nominovaným.“ Zpěvačka tak bude soupeřit s dalšími umělci – nominovanými jsou Tinie Tempah, Elbow nebo Katy B.
Mladá Adele se se svým albem probojovala mezi umělce nominované na ceny Mercury Prize. Slavnostní předávání cen vítězům bude probíhat v Londýně 6. září. V tuto dobu se zpěvačka nejen dozví, jestli vyhrála, ale také v září bude na svém zatím největším turné po Velké Británii.